Nöbetçi Değil

Lavanta Eczanesi

(0)
  • 19 Mayıs Mahallesi Bayar Caddesi 41/1A ERENKÖY RUH HASTANESİ ACİL KARŞISI
  • 2163728469
  • 07 Kasım 2023


Lavanta Eczanesi Nöbetçi Değil

Lavanta Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Lavanta Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Lavanta Eczanesi

Lavanta Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Lavanta Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Gamze Yüksel Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2164672776 (Ara)
Sahrayıcedit Mahallesi İmam Ramiz Sokak 14/C DEMİRLİ SİTESİ DÜKKANLARI- GÖZCÜBABA NUSRET SUNUK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ YANI
(0)
Nöbetçi

Batur Optik Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2167598597 (Ara)
Rasimpaşa Mahallesi Rıhtım Caddesi 46/A POLAT İŞ HANI
(0)
Nöbetçi

Ideal Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2164672603 (Ara)
Erenköy Mahallesi Tellikavak Sokak 9/A
(0)
Nöbetçi

Yeni Nesil Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163570304 (Ara)
Caddebostan Mahallesi Tanzimat Sokak 13/A
(0)
Nöbetçi

Hekim Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2166216524 (Ara)
Kozyatağı Mahallesi Kaya Sultan Sokak 57/C-A
(0)
Nöbetçi

Sağlık Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163485454 (Ara)
Osmanağa Mahallesi Vişne Sokak 41/A Boğa'dan Stada Giderken Kuşdili Caddesi Çetinkaya Karşı Sokağı
(0)
Nöbetçi

Dumlupınar Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165650706 (Ara)
Dumlupınar Mahallesi Mandıra Caddesi Mektep Sokak 11/B Dumlupınar ASM Yanı,Fikirtepe Cuma pazarı içi
(0)
Nöbetçi

Damla Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165679842 (Ara)
Feneryolu Mahallesi Saldıray Sokak 10/B Trafik Ekipler Amirliğine 100 Metre Solunda Yer Almaktadır
(0)