Nöbetçi Değil

Evranos Eczanesi

(0)
  • Göztepe Mahallesi Nadir Ağa Sokak 11/1A Göztepe Sabit Pazarı Sokağı
  • 2165665457
  • 01 Ocak 1970


Evranos Eczanesi Nöbetçi Değil

Evranos Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Evranos Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Evranos Eczanesi

Evranos Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Evranos Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Tuğçe Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163638785 (Ara)
Fenerbahçe Mahallesi Hasan Ali Yücel Sokak 15/A BAĞDAT CADDESİ GÖZTEPE PARKINI GEÇTİKTEN SONRAKİ İLK SOL (BÜYÜK KULÜBE İNEN SOKAK) / ÇİFTEHAVUZLAR
(0)
Nöbetçi

Lale Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165659822 (Ara)
Feneryolu Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi 136/A
(0)
Nöbetçi

Bostancı Merkez Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163611919 (Ara)
Bostancı Mahallesi Prof. Ali Nihat Tarlan Caddesi 17/19-B Dudullu-bostancı son duragı karşısı
(0)
Nöbetçi

Acıbadem Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165455845 (Ara)
Acıbadem Mahallesi Mustafa Bey Sokak 1A Kudret Göz Hastanesi'nin yukarısı - Dörtyol ışıkların altı
(0)
Nöbetçi

Metin Çiçek Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163455222 (Ara)
Caferağa Mahallesi Gn. Asım Gündüz Caddesi 69/A Bahariye Caddesi Halk Eğitime 100 metre Moda istikameti
(0)
Nöbetçi

Ecrin Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165662021 (Ara)
Merdivenköy Mahallesi Nisan Sokak 20A Medical Park Hastanesi yanı İtimat Peynircilik yanı
(0)
Nöbetçi

Kent Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2169694248 (Ara)
Eğitim Mahallesi Abdibey Caddesi 24BH Kentplus Kadıköy B Blok
(0)