Nöbetçi Değil

Evranos Eczanesi

(0)
  • Göztepe Mahallesi Nadir Ağa Sokak 11/1A Göztepe Sabit Pazarı Sokağı
  • 2165665457
  • 13 Nisan 2024


Evranos Eczanesi Nöbetçi Değil

Evranos Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Evranos Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Evranos Eczanesi

Evranos Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Evranos Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Aydın Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2167663839 (Ara)
Erenköy Mahallesi Çamlıköşk Sokak 5/A
(0)
Nöbetçi

Şeyma Caner Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2167841193 (Ara)
Fenerbahçe Mahallesi Fener Kalamış Caddesi 67/1B FENERBAHÇE CAMİİ YANI
(0)
Nöbetçi

Sezgi Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2166296269 (Ara)
Suadiye Mahallesi Çolak İsmail Sokak 26A
(0)
Nöbetçi

Merkez Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165656813 (Ara)
Merdivenköy Mahallesi Ressam Salih Ermez Caddesi 7C VAKIFBANK GÖZTEPE SOKAĞI İÇERİSİNDE
(0)
Nöbetçi

Aşık Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163251779 (Ara)
Koşuyolu Mahallesi Kalfaçeşme Sokak 10 Validebağ Hastanesi Karşısı
(0)
Nöbetçi

Suadiye Banu Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2166586141 (Ara)
Suadiye Mahallesi Ayşeçavus Caddesi 47/A
(0)
Nöbetçi

Cadde Sağlık Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163560085 (Ara)
Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi 275/D Caddebostan Marmaris Büfe'nin yan binası- ışıklarda Caddebostan Ziraat Bankası'nı geçince cadde üzerinde sağ tarafta
(0)
Nöbetçi

Yeni Kadıköy Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165156515 (Ara)
Osmanağa Mahallesi Reşit Efendi Sokak 70/A Yeldeğirmeni Polikliniği çaprazı
(0)