Nöbetçi Değil

Cankız Eczanesi

(0)
  • Erenköy Mahallesi Erenköy İstasyon Caddesi 35C Minibüs Caddesi Tüccarbaşı ışıklarda Santral Cafenin arasında
  • 2168037343
  • 01 Ocak 1970


Cankız Eczanesi Nöbetçi Değil

Cankız Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Cankız Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Cankız Eczanesi

Cankız Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Cankız Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Acıbadem Cansu Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163263507 (Ara)
Acıbadem Mahallesi Tekin Sokak 6/A-6/B Acıbadem Şinasi Can Hastanesi'nin otopark çıkışının hemen yanında
(0)
Nöbetçi

Çay Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163841622 (Ara)
Bostancı Mahallesi Dr. Kemal Akgüder Caddesi 24/A Şenesenevler Lisesi Karşısı
(0)
Nöbetçi

Erenköy Pınar Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163591111 (Ara)
Erenköy Mahallesi Ethemefendi Caddesi 80-82A YAPI KREDİ BANKASININ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Elizya Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165147778 (Ara)
Dumlupınar Mahallesi Yumurtacı Abdi Bey Caddesi 4AD
(0)
Nöbetçi

Aktaş V Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165672442 (Ara)
Merdivenköy Mahallesi Dr. Erkin Caddesi 16/18A
(0)
Nöbetçi

Mavi Sahrayıcedit Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163603797 (Ara)
Sahrayıcedit Mahallesi Halk Sokak 8/A-B
(0)
Nöbetçi

Şebnem Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163566909 (Ara)
Caddebostan Mahallesi Operatör Cemil Topuzlu Caddesi 55A Büyük Kulüp Çapraz Karşısı İntermed Karşısı
(0)
Nöbetçi

Meydan Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163302233 (Ara)
Osmanağa Mahallesi Söğütlüçeşme Caddesi 57 Boğa heykelinden rıhtıma inerken 20 metre sonra sağda
(0)