Nöbetçi Değil

Defne Eczanesi

(0)
  • Suadiye Mahallesi Emin Ali Paşa Caddesi 11 Eminalipaşa Caddesinde, Işıklarda SİMENS'in Üç Bina Yanı ve CARFOR karşısı
  • 2164645841
  • 01 Ocak 1970


Defne Eczanesi Nöbetçi Değil

Defne Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Defne Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Defne Eczanesi

Defne Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Defne Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Kerem Demirgil Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163680670 (Ara)
Fenerbahçe Mahallesi Bağdat Caddesi 38/A
(0)
Nöbetçi

Erenköy Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2169990626 (Ara)
Erenköy Mahallesi Fırın Sokak 20A Ethem Efendi Caddesi Beyaz Işık Diş Polikliniği ve Migros'un arasındaki sokaktan içeri girince 200m ileride
(0)
Nöbetçi

Validebağ Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163257283 (Ara)
Koşuyolu Mahallesi Kalfaçeşme Sokak 2/3 Validebağ Devlet Hastanesi Karşısı Işıklar Yanı
(0)
Nöbetçi

Zeplin Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165501277 (Ara)
Osmanağa Mahallesi Serasker Caddesi 122B BAHARİYE STARBUCKS YANI
(0)
Nöbetçi

Lavanta Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163728469 (Ara)
19 Mayıs Mahallesi Bayar Caddesi 41/1A ERENKÖY RUH HASTANESİ ACİL KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Bostancı Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2168215800 (Ara)
Bostancı Mahallesi Prof. Ali Nihat Tarlan Caddesi 54/B Bostancı Shell'den E-5'e çıkan yol üzerinde sağda
(0)
Nöbetçi

Burkay Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165672222 (Ara)
Göztepe Mahallesi Mustafakaya Sokak 18/B Göztepe Vakıflar Bankası Karşısı
(0)
Nöbetçi

Park Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163566659 (Ara)
Caddebostan Mahallesi Prof. Dr. Hulusi Behçet Caddesi 22/B Sahil Tarafı Göztepe Parkı Karşısı
(0)