Nöbetçi Değil

Ceren Eczanesi

(0)
  • Sahrayıcedit Mahallesi Atatürk Caddesi 57C ATATÜRK CADDESİ ÜZERİ DİLKUM SİTELERİNİN ALTI ZEYNEL MUHALLEBİCİSİNİN YANI
  • 2163500636
  • 04 Nisan 2024


Ceren Eczanesi Nöbetçi Değil

Ceren Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Ceren Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Ceren Eczanesi

Ceren Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Ceren Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Atlas Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2167711012 (Ara)
Sahrayıcedit Mahallesi İnönü Caddesi 14/A İNÖNÜ CADDDESİ ÜZERİNDE PANEL KIRTASİYE GEÇTİKTEN SONRA MOPAŞ SÜPERMARKETİN YANINDA
(0)
Nöbetçi

Mandarin Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165108480 (Ara)
Fikirtepe Mahallesi Mandıra Caddesi 11H Kadıköy Tarihi Salı Pazarı yanı- The Mandarins Acıbadem altında Mandıra Caddesi üzerinde
(0)
Nöbetçi

Kadıköy Merkez Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165764315 (Ara)
Caferağa Mahallesi Muvakkıthane Caddesi 3 Metro son durak Starbucks yanı
(0)
Nöbetçi

Ada Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163507744 (Ara)
Suadiye Mahallesi Bağdat Caddesi 366-368A Bağdat Caddesi üzerinde Kadıköy yönüne giderken Marks&Spencer'ın bulunduğu trafik ışıklarını geçtikten sonra sol taraftayız.
(0)
Nöbetçi

Elysium Elit Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165500505 (Ara)
Acıbadem Mahallesi Şeyh Galip Sokak 2 Elysium Elit A Blok BB:2E-2F,ELYSUM ELİT ÇARŞI İÇİ Starbucks KAFE ARKASI MACROCENTER YANI
(0)
Nöbetçi

Ürün Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 5322265068 (Ara)
Bostancı Mahallesi Camevler Sokak 9C
(0)
Nöbetçi

Emre Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165670250 (Ara)
Merdivenköy Mahallesi Merdivenköy Yolu Caddesi 29/1-2 Özel Göztepe Hastanesi 100 Metre İlerisi, 29 Ekim İÖO Çaprazı, 12/13 Nolu ASM Yanı
(0)
Nöbetçi

Melis Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163550670 (Ara)
Fenerbahçe Mahallesi Bağdat Caddesi 202-1B
(0)