Nöbetçi Değil

Bostancı Eczanesi

(0)
  • Bostancı Mahallesi Prof. Ali Nihat Tarlan Caddesi 54/B Bostancı Shell'den E-5'e çıkan yol üzerinde sağda
  • 2168215800
  • 27 Kasım 2023


Bostancı Eczanesi Nöbetçi Değil

Bostancı Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Bostancı Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Bostancı Eczanesi

Bostancı Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Bostancı Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Şifa Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165045453 (Ara)
Dumlupınar Mahallesi Mektep Sokak 16/D Dumlupınar ASM Karşısı, Göztepe E.A.H. C Çıkış Kapısı Yakını
(0)
Nöbetçi

Ata Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165675760 (Ara)
Göztepe Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi 219/A Minübüs Caddesi, The Gate otelin Karşısı
(0)
Nöbetçi

Erguvan Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163467408 (Ara)
Feneryolu Mahallesi Bağdat Caddesi No:132/1-2 Egemen Sok 27/A,Feneryolu Işıklarnı Geçince Dünya Göz Hastanesinin (200 Metre İlerisinde Sol Tarafta)
(0)
Nöbetçi

Gülhane Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163381297 (Ara)
Rasimpaşa Mahallesi Rıhtım Caddesi 66A
(0)
Nöbetçi

Suadiye Çağla Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163625509 (Ara)
Suadiye Mahallesi Emin Ali Paşa Caddesi 44B
(0)
Nöbetçi

Şelale Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163555457 (Ara)
Erenköy Mahallesi Tellikavak Sokak 1A Erenköy Tren İstasyonu Karşısı, Ethemefendi Caddesi, Hatboyu Sokak
(0)
Nöbetçi

Arzu Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2167473000 (Ara)
Kozyatağı Mahallesi Korkut Sokak 9/A KOZYATAĞI BARIŞ PARKI BİTİŞİĞİ
(0)
Nöbetçi

Aile Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2167595531 (Ara)
Sahrayıcedit Mahallesi Atatürk Caddesi 46/A MACRO CENTER VE MANOLYA PASTANESİ YANI
(0)
Nöbetçi

Sarayardı Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2164285480 (Ara)
Acıbadem Mahallesi Sarayardı Caddesi 5 Kudret Göz Merkezi ve NB Kadıköy Hastanesi yanı
(0)