Nöbetçi Değil

Akalın Eczanesi

(0)
  • Merdivenköy Mahallesi Şairarşi Caddesi 7D/7E
  • 2165660330
  • 17 Mayıs 2024


Akalın Eczanesi Nöbetçi Değil

Akalın Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Akalın Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Akalın Eczanesi

Akalın Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Akalın Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Gülnur Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2164114845 (Ara)
19 Mayıs Mahallesi Bayar Caddesi 41/1B ERENKÖY RUH VE SİNİR HASTALIKLARI HASTANESİ ACİL KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Dilara Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163501437 (Ara)
Göztepe Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi 260C
(0)
Nöbetçi

Aşık Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163251779 (Ara)
Koşuyolu Mahallesi Kalfaçeşme Sokak 10 Validebağ Hastanesi Karşısı
(0)
Nöbetçi

Sarıyıldız Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163621066 (Ara)
Bostancı Mahallesi Prof. Dr. Kemal Akgüder Caddesi 1D Bostancı minibüs yolu - Aslı Börek yanı - Carrefour mini karşısı
(0)
Nöbetçi

Yunus Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165659488 (Ara)
Merdivenköy Mahallesi Merdivenköy Yolu Caddesi 6B Özel Göztepe Hastanesi karşısı
(0)
Nöbetçi

Yeni Kadıköy Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2165156515 (Ara)
Osmanağa Mahallesi Reşit Efendi Sokak 70/A Yeldeğirmeni Polikliniği çaprazı
(0)
Nöbetçi

Arcan Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163687351 (Ara)
Caddebostan Mahallesi Hamam Sokak 4-6A
(0)
Nöbetçi

Asil Eczanesi

İstanbul - Kadıköy 2163383573 (Ara)
Feneryolu Mahallesi Feneryolu Sokak 20/C/D
(0)