Nöbetçi Değil

Fakülte Alevli Eczanesi

(0)
  • YEDITEPE MAH. YAVUZ SULTAN SELIM CAD. NO:225/A ( TIP FAKÜLTESİ KARŞISI,CUMHURİYET YOLU ÜZERİ )
  • 03423607271
  • 01 Ocak 1970


Fakülte Alevli Eczanesi Nöbetçi Değil

Fakülte Alevli Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Fakülte Alevli Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Fakülte Alevli Eczanesi

Fakülte Alevli Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Fakülte Alevli Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Yagız Eczanesi

Gaziantep - Şahinbey 03423381077 (Ara)
Cumhuriyet MhAyla Alevli Sağ.Ocğ.Yanı(19 Mayıs Lise Civ.)
(0)
Nöbetçi

Necıp Demır Eczanesi

Gaziantep - Şahinbey 03423238585 (Ara)
Gaziantep Üniversite Hastanesi Karşısı.Üst Geçit Yanı
(0)
Nöbetçi

Doğan Eczanesi

Gaziantep - Şahinbey 03425028010 (Ara)
Güneykent mah. 102282 nolu sokak. No: 2H/B (Güneykent Sembol Market ve Türkiye Petrolleri Karşısı, Beşyüzevler Saglik Ocağı Yanı, Parkın köşesi)
(0)
Nöbetçi

Asil Eczanesi

Gaziantep - Şahinbey 03424720616 (Ara)
BEŞTEPE MAHALLESİ ONKOLOJİ BULVARI NO:13/H (ONKOLOJİ HASTANESİ YANI)
(0)
Nöbetçi

Asay Eczanesi

Gaziantep - Şahinbey 03423389585 (Ara)
Kemal Köker Cad.No:49/B(Hatem Hastanesi Yanı-Ulu Camii Karşısı)
(0)
Nöbetçi

Bozdoğanlar Ş Halk Eczanesi

Gaziantep - Şahinbey 05052240356 (Ara)
Kılıçoğlu Mah.No:40 (Yavuzlar Sağ.Ocağı.Karşısı,Yavuzlar Uzay Çatışı Pazar Karşısı)
(0)
Nöbetçi

Ayıntap Eczanesi

Gaziantep - Şahinbey 03422329322 (Ara)
Eyüpoğlu Mh. Dr. Rauf Yılmazer Cad. NO:3/A (Sevgi Hastanesi Karşısı)
(0)
Nöbetçi

Binevler Rana Eczanesi

Gaziantep - Şahinbey 03423396551 (Ara)
Üniversite Bul. N:142/C (Binevler’de Reno Servisi Yanı)
(0)