Nöbetçi Değil

Ayaz Eczanesi

(0)
  • MAVİKENT MAHALLESİ 135022 NOLU CADDE NO 126/B BB nO:2
  • 05012669999
  • 18 Temmuz 2024


Ayaz Eczanesi Nöbetçi Değil

Ayaz Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Ayaz Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Ayaz Eczanesi

Ayaz Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Ayaz Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Şükran Eczanesi

Gaziantep - Şahinbey 03425026030 (Ara)
Güneykent Mahallesi 102282 Nolu Sokak No:2F/D (Beşyüzevler sağlık ocağının yanı, sembol market ve türkiye petrol karşısı)
(0)
Nöbetçi

Göksu Eczanesi

Gaziantep - Şahinbey 05419734492 (Ara)
Akkent Mahallesi Günsev 1 Sitesi A Blok 400 Nolu Cadde No:64A/H ( Akkent Ezogelin Emlak yanı, Akkent Opet Petrol hizasında 200 metre geride)
(0)
Nöbetçi

Botan Eczanesi

Gaziantep - Şahinbey 03422720068 (Ara)
Güzelvadi Mh CENGİZ TOPEL CAD..9 Nolu Sk. (Düztepe Cergibozanlar Market Yanı)
(0)
Nöbetçi

Asil Eczanesi

Gaziantep - Şahinbey 03424720616 (Ara)
BEŞTEPE MAHALLESİ ONKOLOJİ BULVARI NO:13/H (ONKOLOJİ HASTANESİ YANI)
(0)
Nöbetçi

Deniz Eczanesi

Gaziantep - Şahinbey 03423360990 (Ara)
Üniversite Bul. No:229/A(Şahinbey Polis Karakolu Yanı)
(0)
Nöbetçi

Anadolusi Eczanesi

Gaziantep - Şahinbey 03423602004 (Ara)
Deniz Mh.83039 Nolu Sk.(Üçler Halı Saha Arkası-M.Ali Özkara Asm Yanı)
(0)
Nöbetçi

Bilecen Eczanesi

Gaziantep - Şahinbey 03423364700 (Ara)
Güneş Mh.1 Nolu Cd.76/A (1 Nolu ASM - Duran Duran Somun Fırını Yanı)
(0)
Nöbetçi

Kozanlı Tanrıtanır Eczanesi

Gaziantep - Şahinbey 03422515575 (Ara)
İnönü Cad. N:152 DR.ERSİN ARSLAN Devlet Hast.civarı (Tam-Med Hast. Yanı)
(0)