Nöbetçi Değil

Simya Eczanesi

(0)
  • İPEKYOLU SAĞLIK OCAĞI BİTİŞİĞİ GERGER TAZİYE EVİ YANI AKPINAR OKULU YANI HAKAN DONDURMA ÜSTÜ
  • 4143128535
  • 12 Ekim 2023


Simya Eczanesi Nöbetçi Değil

Simya Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Simya Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Simya Eczanesi

Simya Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Simya Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Beyza Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 05525006306 (Ara)
BARAN EMLAK YUKARISI ERTUĞRUL GAZİ PARKI KARŞISI DOĞUKENT MAHALLESİ 106.CADDE NO35A
(0)
Nöbetçi

Sırrın Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 3154337 (Ara)
MARDİN YOLU SHELL PETROL OFİSİ ARKASI KARŞIYAKA MAH:546. SOK: NO:62/A
(0)
Nöbetçi

Üniversite Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 05525331195 (Ara)
HARRAN ÜNİVERSİTESİ KARŞISI OSMAN BEY KAMPÜSÜ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Güler Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 04143150288 (Ara)
AKABE TOKİ EVREN SANAYİ KARŞISI BİM A101 YANI
(0)
Nöbetçi

Esra Nur Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 04143129898 (Ara)
HALİLİYE DEVLET HASTANESİ ARKASI (OSM HASTANESİ ARKASI)
(0)
Nöbetçi

Aktekin Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 4143140563 (Ara)
TOPÇU MEYDANI HASTANESİ ACİL KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Arslan Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 5445437479 (Ara)
EYYÜPPEYGAMBER CAD EYYÜBİYE SEMT POLİKLİNİĞİ YANI
(0)
Nöbetçi

Seden Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 5355737968 (Ara)
MAŞUK TOKİ A 101 BİTİŞİĞİ
(0)
Nöbetçi

Yıldırım Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 05522499654 (Ara)
EYYÜPPEYGAMBER CAD. MEZARLIK VE EYYÜP PEYGAMBER CAMİSİ ARASI HALK BANKASI YANI
(0)
Nöbetçi

Cadde Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 05396601255 (Ara)
DEVTEŞTİ MAHALLESİ 2127. SOKAK NO: 39/B HALİLİYE DİŞ HASTANESİ YANI
(0)