Nöbetçi Değil

Simya Eczanesi

(0)
  • İPEKYOLU SAĞLIK OCAĞI BİTİŞİĞİ GERGER TAZİYE EVİ YANI AKPINAR OKULU YANI HAKAN DONDURMA ÜSTÜ
  • 05541384724
  • 28 Haziran 2024


Simya Eczanesi Nöbetçi Değil

Simya Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Simya Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Simya Eczanesi

Simya Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Simya Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Üniversite Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 05525331195 (Ara)
HARRAN ÜNİVERSİTESİ KARŞISI OSMAN BEY KAMPÜSÜ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Güler Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 04143150288 (Ara)
AKABE TOKİ EVREN SANAYİ KARŞISI BİM A101 YANI
(0)
Nöbetçi

Elma Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 05012060103 (Ara)
SIRRIN KÖYLÜ KENT MAH:OSMDEN GELİRKEN İLK IŞIKLARDAN (SHELL PETROL KAVŞAĞINDAN) SAĞ YAPIP DİREKSİYON EĞİTİM ALANININ ORDAKİ BİM'İN İLERİSİ SOLDA
(0)
Nöbetçi

Şahin Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 4145020375 (Ara)
VEYSEL KARANİ MAHALLESİ ESKİ OSM HASTANESİ KARŞISI MARDİN YOLU ÜZERİ
(0)
Nöbetçi

Mirbey Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 4143513330 (Ara)
DEVTEŞTİ MAHALLESİ AÇIKSU CADDESİ CAZİBE MERKEZİ KARŞISI YENİ HAYAT SAĞLIK OCAĞI YANI
(0)
Nöbetçi

Topçu Meydanı Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 04143157787 (Ara)
Atatürk Mahallesi 1.Sk No:6/B (TOPÇUMEYDANI ÖZEL MEYDAN HASTANESİ YANI)
(0)
Nöbetçi

Betül Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 5432475022 (Ara)
EYYÜPNEBİ MAH.3554. SOK.GÜLSÜM ÇAVUŞ SAĞLIK OCAĞI KARŞISI SAMAN PAZARI YANI
(0)
Nöbetçi

Yüksekyayla Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 4142471715 (Ara)
EYYÜPKENT MAHALLESİ 3966.SOKAK EYYÜPKENT SAĞLIK OCAĞI KARŞISI, PETROL OFİSİ BOZAN SARI PETROLDEN İÇERİ GİRİNCE İLERİDE
(0)
Nöbetçi

Maşuk Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 4143477563 (Ara)
Maşuk seyrantepe mah. Ted koleji ve naturel park civari S-oil petrol ve seyrantepe muhtarlık yukarısı Sağlık ocağı karşısı Bim market altı
(0)
Nöbetçi

Gökçe Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 3470969 (Ara)
ŞENEVLER MAH.35.METRE YOLU SONU KARAKÖPRÜ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIK MERKEZİ KARŞISI.GROSS AVM BİTİŞİGİ KARAKÖPRÜ
(0)