Nöbetçi Değil

Ataşehir Eczanesi

(0)
  • (ATAŞEHİR SİTESİ ALTI)MEHMETÇİK MAHALLESİ MAŞUK YOLU ÜZERİ ATAŞEHİR CAMİİ YANI
  • 5375140663
  • 08 Haziran 2024


Ataşehir Eczanesi Nöbetçi Değil

Ataşehir Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Ataşehir Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Ataşehir Eczanesi

Ataşehir Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Ataşehir Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Batıkent Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 05523648059 (Ara)
AKABE TOKİ BATIKENT AVM ALTI
(0)
Nöbetçi

Üniversite Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 05525331195 (Ara)
HARRAN ÜNİVERSİTESİ KARŞISI OSMAN BEY KAMPÜSÜ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Emel Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 5306757770 (Ara)
18 MART ÇANAKKALE CADDESİ NOVADA PARK AVM (ESKİ STAD YERİ)
(0)
Nöbetçi

Harrankapı Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 4142470360 (Ara)
EYYÜBİYE HARRAN KAPI CADDESİ HARRAN KAPI SAĞLIK OCAĞI KARŞISI HARRAN KAPI AİLE MEZARLIĞI YANI
(0)
Nöbetçi

Nezire Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 04143124235 (Ara)
24 METRE YOL ÜZERİ YENİ ŞANMED HASTANESİ YANI
(0)
Nöbetçi

Gökkan Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 04142904367 (Ara)
KARAKÖPRÜ DİŞ HASTANESİ KARŞISI ÇAĞRI CİĞER KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Yıldız Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 2160901 (Ara)
HALEPLİ BAHÇE MAH.HİLTON OTELİ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Şirin Eczanesi

Şanlıurfa - Merkez 5528354647 (Ara)
TOKİ MAŞUK MUHTARLIĞI İLERİSİ SARAY GROSS VE EKMEK TEKNESİ BİTİŞİĞİ
(0)