Nöbetçi Değil

Yalıkavak Marina Eczanesi

(0)
  • YALIKAVAK MARİNA GİRİŞİ BODRUM (YALIKAVAK)
  • 02523855811
  • 28 Kasım 2023


Yalıkavak Marina Eczanesi Nöbetçi Değil

Yalıkavak Marina Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Yalıkavak Marina Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Yalıkavak Marina Eczanesi

Yalıkavak Marina Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Yalıkavak Marina Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Kibele Eczanesi

Muğla - Bodrum 02523886088 (Ara)
KOYUNBABA MAHALLESİ KAZIM KARABEKİR (KOYUNBABA)CAD. NO:71C/2 BODRUM (GÜMÜŞLÜK)
(0)
Nöbetçi

Sögütlü Eczanesi

Muğla - Bodrum 02523191007 (Ara)
KONACIK MAH. ALPARSLAN TÜRKES BULVARI NO:10-C/5-6-7-8 BODRUM BODRUM (GÜMBET-KONACIK-ORTAKENT-BİTEZ)
(0)
Nöbetçi

Halikarnas Eczanesi

Muğla - Bodrum 02523169012 (Ara)
UMURÇA MAHALLESİ, CEVAT ŞAKİR CADDESİ NO:120/A BODRUM (MERKEZ)
(0)
Nöbetçi

Özer Eczanesi

Muğla - Bodrum 2523855220 (Ara)
MERKEZ MAH.ATATÜRK CAD. NO:12 YALIKAVAK BODRUM (YALIKAVAK)
(0)
Nöbetçi

Nilgün Eczanesi

Muğla - Bodrum 02523735717 (Ara)
GÖLBAŞI MAHALLESİ MENDERES BUL. NO:144/1 BODRUM (MUMCULAR)
(0)
Nöbetçi

Can Eczanesi

Muğla - Bodrum 02523879823 (Ara)
8.nolu gündoğan asm yanı BODRUM (GÜNDOĞAN-GÖLTÜRKBÜKÜ)
(0)
Nöbetçi

Akçaalan Eczanesi

Muğla - Bodrum 02523823007 (Ara)
AKÇAALAN MAHALLESİ ATATÜRK CADDESİ NO:37/1 BODRUM (TURGUTREİS)
(0)