Nöbetçi Değil

Burcu Eczanesi

(0)
  • GÖLTÜRKBÜKÜ MAH. ATATÜRK CAD. N:171/C-D BODRUM (GÜNDOĞAN-GÖLTÜRKBÜKÜ)
  • 02523577960
  • 16 Mayıs 2024


Burcu Eczanesi Nöbetçi Değil

Burcu Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Burcu Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Burcu Eczanesi

Burcu Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Burcu Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Turkuaz Eczanesi

Muğla - Bodrum 02523853240 (Ara)
YALIKAVAK MAH.ATATÜRK CAD. N:47/A BODRUM (YALIKAVAK)
(0)
Nöbetçi

Gölköy Eczanesi

Muğla - Bodrum 02523577112 (Ara)
GÖLKÖY MH.ATATÜRK CD. NO:110-3/3-4 BODRUM BODRUM (GÜNDOĞAN-GÖLTÜRKBÜKÜ)
(0)
Nöbetçi

Kıvanç Eczanesi

Muğla - Bodrum 02523131075 (Ara)
3 NOLU SAĞLIK OCAĞINI GEÇİNCE ROYAL FIRIN YANI BODRUM (MERKEZ)
(0)
Nöbetçi

Akçaalan Eczanesi

Muğla - Bodrum 02523823007 (Ara)
AKÇAALAN MAHALLESİ ATATÜRK CADDESİ NO:37/1 BODRUM (TURGUTREİS)
(0)
Nöbetçi

Atlas Eczanesi

Muğla - Bodrum 02523131388 (Ara)
CEVAT SAKIR MAH. TURGUTREIS CD. NO:271 GÜMBET /BODRUM BODRUM (GÜMBET-KONACIK-ORTAKENT-BİTEZ)
(0)
Nöbetçi

Gökçe Eczanesi

Muğla - Bodrum 02523166366 (Ara)
MUMCULAR, SAĞLIK OCAĞININ 200 M İLERİSİ,YOL ÜZERİ BODRUM (MUMCULAR)
(0)
Nöbetçi

Öner Eczanesi

Muğla - Bodrum 02523944280 (Ara)
GÜMÜŞLÜK MAH. ATATÜRK CAD.N:14 BODRUM (GÜMÜŞLÜK)
(0)