Nöbetçi Değil

Atasoy Eczanesi

(0)
  • HAL MAH. TURGUT ÖZAL BULV. NO:37/A (HAL MAH. 6025 SK. NO:39 8 NOLU SAĞLIK OCAĞI BİTİŞİĞİ/AKDENİZ )
  • 03242352726
  • 01 Ocak 1970


Atasoy Eczanesi Nöbetçi Değil

Atasoy Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Atasoy Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Atasoy Eczanesi

Atasoy Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Atasoy Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Dünya Eczanesi

Mersin - Merkez 03243273353 (Ara)
GMK BULV. ALDO SİTESİ NO:300/B (GMK BULV. ANA CADDE ÜZERİ POZCU ET BALIK KURUMU KARŞISI GRATİS YANI YENİŞEHİR )
(0)
Nöbetçi

Samet Eczanesi

Mersin - Merkez 03245152280 (Ara)
MERKEZ MAH.A.SEVK CAD.NO:25/B (MÜFTÜLÜK YANI /ERDEMLİ )
(0)
Nöbetçi

Mavi Eczanesi

Mersin - Merkez 03245022156 (Ara)
AKDENİZ MAH. GMK BULV.NO:918/A (SOLİ CENTER 500 M BATISI GMK BULV. MEYKO SİT.ALTI )
(0)
Nöbetçi

Çelik Eczanesi

Mersin - Merkez 03246266384 (Ara)
GAZİPAŞA MAH.1913 SOK.NO:8-A (GAZİPAŞA MAHALLESİ BENLİ POLİS KARAKOLU ARKASI )
(0)
Nöbetçi

Söylemezoğlu Eczanesi

Mersin - Merkez 03246260010 (Ara)
KIRKLARSIRTI MH. CELAL BAYAR CD. NO:41 (KIRKLARSIRTI MAH. KIRKLARSIRTI ASM KARŞISI TARSUS )
(0)
Nöbetçi

Helin Eczanesi

Mersin - Merkez 03242355600 (Ara)
SEVKET SÜMER MAH.156.CAD.NO:27 (ŞEVKET SÜMER MAH 156 CAD SİTELER KARAKOLU KARŞISI/AKDENİZ )
(0)
Nöbetçi

Atakent Eczanesi

Mersin - Merkez 03247150020 (Ara)
ATAKENT MH. ALPARSLAN TÜRKEŞ BULV. NO:86/AB (ATAKENT MH. ALPARSLAN TÜRKEŞ BULV. SUSANOĞLU HALK PLAJI KARŞISI )
(0)
Nöbetçi

Erdal Eczanesi

Mersin - Merkez 03247412997 (Ara)
TAŞUCU MAH.7 SOKAK NO:18/A (TAŞUCU ASM KARŞISI )
(0)