Nöbetçi Değil

Altınay Sağlık Eczanesi

(0)
  • 29 EKIM MAH. SEHIT EJDER YILMAZ CAD. NO:93(FATİH CAMİİ ALT CADDESİ)
  • 03422251975
  • 01 Ocak 1970


Altınay Sağlık Eczanesi Nöbetçi Değil

Altınay Sağlık Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Altınay Sağlık Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Altınay Sağlık Eczanesi

Altınay Sağlık Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Altınay Sağlık Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Yıldırım Eczanesi

Gaziantep - Şehitkamil 03422251838 (Ara)
29 Ekim Mahallesi 81053 Nolu Sokak No:30/A
(0)
Nöbetçi

Zambak Eczanesi

Gaziantep - Şehitkamil 3426060585 (Ara)
MÜCAHİTLER MAHALLESİ 52007 NOLU SOKAK NO:4/F(Olay TV arkası, Şehitkamil Kongre Merkezi karşısı)
(0)
Nöbetçi

Eser Eczanesi

Gaziantep - Şehitkamil 03423241420 (Ara)
Batıkent Mahallesi Yenbu Kırtasiye Bitişiği İbrahimli
(0)
Nöbetçi

Arden Eczanesi

Gaziantep - Şehitkamil 03423233923 (Ara)
PİR SULTAN MAHALLESİ 59088 NOLU SOKAK NO:4/B (ŞEHİTKAMİL DEVLET HASTANESİ YANI)
(0)
Nöbetçi

Bogaziçi Eczanesi

Gaziantep - Şehitkamil 03423354647 (Ara)
DEGIRMIÇEM MAH. FEVZI ÇAKMAK BLV. NO:28/B SANKOPARK AVM. KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Mervesehır Eczanesi

Gaziantep - Şehitkamil 03423291520 (Ara)
Merveşehir Konutları Hacıpaşaoğlu Sağlık Ocağı Yanı
(0)
Nöbetçi

Mumbuç Eczanesi

Gaziantep - Şehitkamil 03423218384 (Ara)
Gazi Muhtar Paşa Bul.N:39/C(Halı Sarayı Kar.Has Ekmek Yanı)
(0)