Nöbetçi Değil

Eren Eczanesi

(0)
  • DÖŞEME MAH. ACIBADEM HASTANESİ ACİL KAPISI KARŞISI
  • 03222331625
  • 19 Haziran 2024


Eren Eczanesi Nöbetçi Değil

Eren Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Eren Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Eren Eczanesi

Eren Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Eren Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Işık Eczanesi

Adana - Seyhan 03224292707 (Ara)
YEŞİLOBA MAH. MERSİN YOLU ÜZERİ (E-5 ADANA İSTİKAMETİNDE) 5 OCAK HASTANESİ YANI
(0)
Nöbetçi

Görkem Eczanesi

Adana - Seyhan 05345736256 (Ara)
GÜRSELPAŞA MAH. ABİDİN DİNO BULVARI YEŞİL FIRIN CİVARI
(0)
Nöbetçi

Adıyaman Eczanesi

Adana - Seyhan 03222255552 (Ara)
HACI ÖMER SABANCI CADDESİ ASKER HASTANESİ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Karnas Eczanesi

Adana - Seyhan 03224329880 (Ara)
YEŞİLEVLER MAH.EMİN DONDURMA 100 MT. İLERİSİ GONCA KEBAP KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Ersoylar Eczanesi

Adana - Seyhan 03224578699 (Ara)
REŞATBEY MAHALLESİ STADYUM KARŞISI REŞATBEY SAĞLIK OCAĞI YANI
(0)
Nöbetçi

Ilhan Eczanesi

Adana - Seyhan 03223650698 (Ara)
BAKIMYURDU CADDESİ DOĞUMEVİ YANI
(0)
Nöbetçi

Karakaya Eczanesi

Adana - Seyhan 03222615657 (Ara)
PINAR MAH. ŞEFİK BİRİCİK ASM YANI İSMAİL HAZAR İÖO CİVARI ALİ BOZDOĞAN BLV. SİSTEM EMLAK ARKASI KARDEŞLER PASTANESİ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Çakmak Eczanesi

Adana - Seyhan 03224322535 (Ara)
ÇAKMAK CADDESİ ÇAKMAK PLAZA KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Yalakı Eczanesi

Adana - Seyhan 03223613272 (Ara)
AKKAPI MAH. ŞEYH CEMİL CAD. AKKAPI SAĞLIK OCAĞI YANINA ŞEYH CEMİL NARDALI KONAĞINA VARMADAN SAĞ TARAFTA
(0)
Nöbetçi

Erva Eczanesi

Adana - Seyhan 03222260944 (Ara)
YEŞİLYURT MH. 70001 SOK. NO: 14 YEŞİLYURT MUHTARLIĞI KARŞISI EVREN SİTESİ YOLU
(0)