Nöbetçi Değil

Eren Eczanesi

(0)
  • DÖŞEME MAH. ACIBADEM HASTANESİ ACİL KAPISI KARŞISI
  • 3222331625
  • 01 Ocak 1970


Eren Eczanesi Nöbetçi Değil

Eren Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Eren Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Eren Eczanesi

Eren Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Eren Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Yaren Cingöz Eczanesi

Adana - Seyhan 03224532946 (Ara)
NAMIK KEMAL MAH. NESRİN OLGUN SOK. NO: 60A ESER MARKET ARASI NAMIK KEMAL SAĞLIK OCAĞI ÇAPRAZI
(0)
Nöbetçi

Adıyaman Eczanesi

Adana - Seyhan 03222255552 (Ara)
HACI ÖMER SABANCI CADDESİ ASKER HASTANESİ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Vilayet Eczanesi

Adana - Seyhan 03222282551 (Ara)
TELLİDERE MAH. 72081 SOK. KARABULUT MOBİLYA ARA SOKAĞI TELLİDERE SAĞLIK OCAĞI KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Burak Halaç Eczanesi

Adana - Seyhan 03229995015 (Ara)
GÜRSELPAŞA MAH. 6. CADDE AKGÜL CAMİ ARASI STARCTİY SİTESİ ALTI
(0)
Nöbetçi

Orkide Eczanesi

Adana - Seyhan 03224318807 (Ara)
BAKIMYURDU CADDESİ MEYDAN ÇOCUK HASTANESİ KARŞISI ESKİ DOĞUMEVİ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Ersoylar Eczanesi

Adana - Seyhan 03224578699 (Ara)
REŞATBEY MAHALLESİ STADYUM KARŞISI REŞATBEY SAĞLIK OCAĞI YANI
(0)
Nöbetçi

Bulut Eczanesi

Adana - Seyhan 03223592990 (Ara)
YENİBEY MAH.EMİNAĞA CAD.NO:88/A YENİBEY SAĞLIK OCAĞI YANI YENİBEY PTT KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Büşra Eczanesi

Adana - Seyhan 05541740322 (Ara)
SAYDAM CADDESİ GİRİŞİ MISIR ÇARŞISINI GEÇİNCE TATLI KÖSE İLERİSİ BEKO BAYİ YANI İNŞAAT ALANI KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Ekrem Eczanesi

Adana - Seyhan 3224571321 (Ara)
ÖZEL ORTADOĞU HASTANESİ (ÖN KAPISININ)KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Bilge Eczanesi

Adana - Seyhan 03224313161 (Ara)
YEŞİLEVLER MAH.EMİN DONDURMA 100 MT. İLERİSİ YEŞİLEVLER 2 NOLU ASM YANI
(0)