Bugün Nöbetçi

Varçin Eczanesi

(0)
  • KARAÇULHA MAH. ATATÜRK BUL. NO:156 FETHİYE (ÇALICA)
  • 02526468284
  • 10 Aralık 2023


Varçin Eczanesi Bugün Nöbetçi

Varçin Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Varçin Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Varçin Eczanesi

Varçin Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Varçin Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Sahil Eczanesi

Muğla - Fethiye 02525021884 (Ara)
GÖCEK MAHALLESİ TURGUT ÖZAL CADDESİ, NO:56/A D:3 FETHİYE (GÖCEK)
(0)
Nöbetçi

Yeni Ertürk Eczanesi

Muğla - Fethiye 02526131322 (Ara)
FETHİYE DEVLET HASTANESİ ACİL KARŞISI FETHİYE (2. BÖLGE)
(0)
Nöbetçi

Gümüs Eczanesi

Muğla - Fethiye 2526144785 (Ara)
CUMHURIYET MAH.ALI GAFFAR OKKAN CAD. NO:10/B FETHİYE (1. BÖLGE)
(0)
Nöbetçi

Ovacık Eczanesi

Muğla - Fethiye 02526166253 (Ara)
ÖLÜDENİZ MAH. ATATÜRK VAD. NO:121/E FETHİYE (HİSARÖNÜ)
(0)
Nöbetçi

Esenköy Defne Eczanesi

Muğla - Fethiye 02526357767 (Ara)
ESENKÖY MAH. SOL SOKAK, NO:117 FETHİYE (ESENKÖY)
(0)
Nöbetçi

Candan Eczanesi

Muğla - Fethiye 2526110111 (Ara)
MENTESEOGLU MAH.SÜLEYMAN DEMIREL BULVARI NO:245/A FETHIYE FETHİYE (PATLANGIÇ)
(0)