Nöbetçi Değil

Elif Sevde Eczanesi

(0)
  • Şeker Mahallesi, Şehit Ömer Halisdemir Caddesi, B-Blok 2. Giriş No:5/A Selçuklu / Konya
  • 03325022500
  • 22 Haziran 2024


Elif Sevde Eczanesi Nöbetçi Değil

Elif Sevde Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Elif Sevde Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Elif Sevde Eczanesi

Elif Sevde Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Elif Sevde Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Yiğit Eczanesi

Konya - Selçuklu 903328512700 (Ara)
BEYHEKİM MAHALLESİ TURGUT ÖZAL CADDESİ NO:7AB SELÇUKLU(BEYHEKİM EĞİTİM ARAŞTIRMA EK BİNA KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Karaağa Eczanesi

Konya - Selçuklu 903323514135 (Ara)
FATİH MAHALLESİ BÜLBÜLLÜ SOKAK NO:84 SELÇUKLU(15 TEMMUZ HASTANESİ ACİL KAPISI KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Seçkin Eczanesi

Konya - Selçuklu 903323508757 (Ara)
KOSOVA MAHALLESİ VEYSEL KARANİ CADDESİ NO:113B SELÇUKLU(ÖZEL FARABİ HASTANESİ CİVARI, JAPON PARKI YANI)
(0)
Nöbetçi

Kılınçarslan Eczanesi

Konya - Selçuklu 903322340173 (Ara)
HACIKAYMAK MAHALLESİ MANZUM SOKAK NO:21B SELÇUKLU(ÇELİKKAYALAR MARKET KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Aysel Eczanesi

Konya - Selçuklu 903322515171 (Ara)
MALAZGİRT MAHALLESİ EYÜP SULTAN CADDESİ NO:55F SELÇUKLU(BİNKONUT OVAL ÇARŞI ÇARPRAZI, SELÇUKLU ANADOLU LİSESİ KARŞISI, PRESTİJ ÇARŞISI.)
(0)
Nöbetçi

Atabay Eczanesi

Konya - Selçuklu 903323504140 (Ara)
ŞEMS-İ TEBRİZİ MAHALLESİ ŞERAFETTİN CADDESİ NO:94A KARATAY(KONYA HOSPİTAL HASTANESİ KARŞISI, MERKEZ İMAM HATİP LİSESİ YANI)
(0)