Nöbetçi Değil

Besler Eczanesi

(0)
  • Yavuz Selim ASM Karşısı No: 11/1
  • 3442321799
  • 20 Eylül 2023


Besler Eczanesi Nöbetçi Değil

Besler Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Besler Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Besler Eczanesi

Besler Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Besler Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Dökücü Eczanesi

Kahramanmaraş - Merkez 05309758546 (Ara)
ÜNGÜT MAH.KİPAŞ OKULLARI ARKASI REKOR OKULU KARŞI SOKAĞI
(0)
Nöbetçi

Gülşah Eczanesi

Kahramanmaraş - Merkez 03442579515 (Ara)
ERTUĞRUL GAZİ MAH. AHMET UNCU CAD.ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KAVŞAĞI YUKARISI N:161 DEMİR APT
(0)
Nöbetçi

Esra Büyükdereli Eczanesi

Kahramanmaraş - Merkez 05300702191 (Ara)
HAYDAR BEY MAH.BARBAROS CAD.TEKEREK AKDO YUKARISI NO:50/A ONİKİŞUBAT
(0)
Nöbetçi

Simya Eczanesi

Kahramanmaraş - Merkez 03442156510 (Ara)
Mimar Sinan Asm Karşısı Çocuk Hastanesi Alt Cad. Kervan Orta Okulu Arkası
(0)
Nöbetçi

Vildan Eczanesi

Kahramanmaraş - Merkez 03442252121 (Ara)
KARAMANLI MAH.KAZIM KARABEKİR CAD. ORTASEKİ ASM KARŞISI NO:18
(0)
Nöbetçi

Demırcıoglu Eczanesi

Kahramanmaraş - Merkez 03442253579 (Ara)
İsmetpaşa Mah. Şeyhadil Cad. Eski Bayındırlık Karşısı
(0)