Nöbetçi Değil

Saraç Eczanesi

(0)
  • Söğütlüçeşme Mahallesi Camialtı Sokak 18 SÖĞÜTLÜÇEŞME MAHALLESİ MUHTARLIK VE ASM KARŞISI
  • 2126930380
  • 15 Nisan 2024


Saraç Eczanesi Nöbetçi Değil

Saraç Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Saraç Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Saraç Eczanesi

Saraç Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Saraç Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Lotus Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2129999472 (Ara)
İnönü Mahallesi Halkalı Caddesi 206E AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4 SİTESİ ALTI
(0)
Nöbetçi

Özgüler Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2124252727 (Ara)
Kemalpaşa Mahallesi Halkalı Caddesi 113/B VAKIFBANK KARŞISI, ÜNAL ÇİÇEKÇİLİK YANI
(0)
Nöbetçi

Güler Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2126931149 (Ara)
Atatürk Mahallesi Halkalı Yolu Caddesi 11/B Arena Park AVM Karşısı
(0)
Nöbetçi

Bizim Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2126960151 (Ara)
İstasyon Mahallesi İstasyon Caddesi 51
(0)
Nöbetçi

Tanrıverdi Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2124724727 (Ara)
Halkalı Merkez Mahallesi Zafer Cömert Sokak 3A-B Özel Kent Hastanesi
(0)
Nöbetçi

Seval Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2126245194 (Ara)
Cennet Mahallesi Yavuz Selim Caddesi 89/A Zambak Sağlık Ocağından İtfaiye Yönüne Doğru 200 Mt İlerde
(0)
Nöbetçi

Gül Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2124241030 (Ara)
Kanarya Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi 179/C Kanarya Minübüs Durağı Yanı (Eski Batı Bahat Hastanesi Yanı)
(0)