Nöbetçi Değil

Mevsim Eczanesi

(0)
  • Kanarya Mahallesi Bülbül Sokak 12/A Kanarya Bilgi Evi, Kanarya Muhtarlığı ve Küçükçekmece 18 Nolu ASM karşısı
  • 2127413373
  • 22 Kasım 2023


Mevsim Eczanesi Nöbetçi Değil

Mevsim Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Mevsim Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Mevsim Eczanesi

Mevsim Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Mevsim Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Alp Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2124943216 (Ara)
Mehmet Akif Mahallesi Süphan Sokak 8/A 1 Numaralı Sağlık Ocağı Yanı ve Cuma Pazarı Başı
(0)
Nöbetçi

Mertim Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2125799016 (Ara)
Tevfik Bey Mahallesi Yeldeğirmeni Caddesi 43 MEDİPOL HASTANESİ İLE RUMELİ HASTANESİ ARASI
(0)
Nöbetçi

Egeli Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2124264420 (Ara)
Sultan Murat Mahallesi Emsal Sokak 30D CEMAL PAMUK SAĞLIK OCAĞI,SULTANMURAT MUHTARLIĞI,PTT VE İGDAŞ KARŞISI.SULTANMURAT YENİ CAMİ KARŞISINDAKİ SOKAĞIN SONUNDA
(0)
Nöbetçi

Akalın Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2126516023 (Ara)
İstasyon Mahallesi Yunus Emre Caddesi 79/A Mehmet Akif Kalp Damar Hastanesi'nin bir alt caddesi
(0)
Nöbetçi

Tepeüstü Sevinç Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2126249948 (Ara)
Cumhuriyet Mahallesi İnönü Caddesi 43/A Tepeüstü İş Bankası Yanı, Hacı Sayit Pastanesi Hizası (Tepeüstü Meydan)
(0)
Nöbetçi

Akdeniz Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2126970040 (Ara)
Söğütlüçeşme Mahallesi Camialtı Sokak 22/A
(0)
Nöbetçi

Ataç Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 5411065232 (Ara)
Atakent Mahallesi 1. Caddesi 3/B Atakent Migros AVM içinde - Küçükçekmece hobi ve meyve bahçesi yanı
(0)