Nöbetçi Değil

Karadeniz Eczanesi

(0)
  • Fevzi Çakmak Mahallesi Sultan Murat Caddesi 82/A
  • 2128120719
  • 20 Eylül 2023


Karadeniz Eczanesi Nöbetçi Değil

Karadeniz Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Karadeniz Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Karadeniz Eczanesi

Karadeniz Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Karadeniz Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Bilgi Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2126933435 (Ara)
Atakent Mahallesi 221. Sokak 31 ROTA OFİS BİNASI 3C BLOK KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Hande Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2126975848 (Ara)
İstasyon Mahallesi Kömürcü Yolu Caddesi 67/B BAKIRKÖY 63.NOTERLİĞİ YANI
(0)
Nöbetçi

Çetinkaya Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2124265942 (Ara)
Cumhuriyet Mahallesi İnönü Caddesi 55 TEPE ÜSTÜ VE CUMHURİYET MAHALLESİ ASM KARŞI , ZİRAAT BANKASI YANI
(0)
Nöbetçi

Ekin Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2124480449 (Ara)
Atatürk Mahallesi 330. Sokak 39B ATATÜRK MUHTARLIĞI KARŞISI VE GÜLTEN ÖZAYDIN ANADOLU LİSESİ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Selin Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2126932353 (Ara)
İnönü Mahallesi Hakan Caddesi 38/A
(0)
Nöbetçi

Kevser Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2125929705 (Ara)
Sultan Murat Mahallesi Emsal Sokak 30/B SULTAN MURAT İLKÖĞRETİM OKULU, SALI PAZARI MEVKİİi, PTT,İGDAŞ VE CEMAL PAMUK ASM KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Kanarya Eczanesi

İstanbul - Küçükçekmece 2125990796 (Ara)
Kanarya Mahallesi Güvercin Caddesi 7
(0)