Nöbetçi Değil

Sefa Eczanesi

(0)
  • Mesihpaşa Mahallesi Aksaray Caddesi 45/A
  • 2125894552
  • 12 Nisan 2024


Sefa Eczanesi Nöbetçi Değil

Sefa Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Sefa Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Sefa Eczanesi

Sefa Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Sefa Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Hülya Eczanesi

İstanbul - Fatih 2125313089 (Ara)
Atikali Mahallesi Nurettin Tekke Sokak 5 Türkiye İş Bankası Karagümrük Şubesi Arkası
(0)
Nöbetçi

Ilminur Eczanesi

İstanbul - Fatih 2125874543 (Ara)
Şehremini Mahallesi Büyük Saray Meydanı Caddesi 43/C
(0)
Nöbetçi

Malik Eczanesi

İstanbul - Fatih 2125236392 (Ara)
Akşemsettin Mahallesi Halıcılar Caddesi 90/A HALICILAR CADDESİ SONU-HİSTORİA AVM YANINDAKİ MOLLA FENARİ CAMİ CADDESİ
(0)
Nöbetçi

Türker Eczanesi

İstanbul - Fatih 5308332508 (Ara)
Haseki Sultan Mahallesi Dr. Adnan Adıvar Caddesi 22 Haseki Hastanesi karşısı
(0)
Nöbetçi

Cağaloğlu Eczanesi

İstanbul - Fatih 2125205503 (Ara)
Hocapaşa Mahallesi Ankara Caddesi 13/C İstanbul Valiliği Karşısı-Marmaray Sirkeci İstasyonu Cağaloğlu çıkışından 20mt yukarıda
(0)
Nöbetçi

Geçer Eczanesi

İstanbul - Fatih 2125850675 (Ara)
Seyit Ömer Mahallesi Silivrikapı Caddesi 88/A
(0)
Nöbetçi

Işık Eczanesi

İstanbul - Fatih 2125161775 (Ara)
Nişanca Mahallesi Türkeli Caddesi 66 Nişanca Otoparkı
(0)