Nöbetçi Değil

Kükürtlü Eczanesi

(0)
  • KÜKÜRTLÜ MAH. BUĞDAY SOK. BAŞAK APT. NO:2/A(TİCARET VE SANAYİ ODASI İLKOKULU KARŞISI)
  • 02242343383
  • 15 Mayıs 2024


Kükürtlü Eczanesi Nöbetçi Değil

Kükürtlü Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Kükürtlü Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Kükürtlü Eczanesi

Kükürtlü Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Kükürtlü Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Demirtaş Sağlık Eczanesi

Bursa - Osmangazi 02243299596 (Ara)
DEMİRTAŞ DUMLUPINAR MAH. 47.CAD. NO:70(DOSAB SEMT POLİKLİNİĞİ YANI)
(0)
Nöbetçi

Gülsoy Eczanesi

Bursa - Osmangazi 02245027740 (Ara)
SOĞANLI MAH. 3.MELTEM SOK. NO:4/B (SOĞANLI MEZARLIĞI KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Çardak Eczanesi

Bursa - Osmangazi 02242452093 (Ara)
YENİ KARAMAN MAH. POLAT CAD. NO:68/A(MUDANYA YOLU MELİKE DÖNER ARALIĞI)
(0)
Nöbetçi

Kükürtlü Doğa Eczanesi

Bursa - Osmangazi 0224-2322127 (Ara)
KÜKÜRTLÜ MAH. BAŞARAN SOK. NO:3/A(PEMBE ÇARŞI KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Gökçen Eczanesi

Bursa - Osmangazi 05369519195 (Ara)
HAMİTLER MAH. 1.FATİH CAD. NO:23/A(HAMİTLER YENİ KAPALI PAZAR KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Hacer Eczanesi

Bursa - Osmangazi 02249991181 (Ara)
GÜLBAHÇE MAH. 2.GAMZE SOK. NO:1/A(GÜLBAHÇE SAĞLIK OCAĞI YANI)
(0)
Nöbetçi

Yeni Bahar Eczanesi

Bursa - Osmangazi 02242323103 (Ara)
ÇIRPAN MAH. 2.GÜÇLÜ SOK. NO:7/B (ESKİ BAHAR HASTANESİ KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Geçit Özel Eczanesi

Bursa - Osmangazi 02242447077 (Ara)
GEÇİT MAH. GÜRBÜZ SOK. BELEN-1 SİTESİ NO:59/A-1(GEÇİT ÖZDİLEK ARKA ÇIKIŞ KAPISI KARŞISI)
(0)