Nöbetçi Değil

Ilk Ay Eczanesi

(0)
  • KIRCAALİ MAH. KAYALI SOK. NO:30/C(ÖZEL VM MEDİCALPARK HASTANESİ ARKASI)
  • 02242510070
  • 12 Mart 2024


Ilk Ay Eczanesi Nöbetçi Değil

Ilk Ay Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Ilk Ay Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Ilk Ay Eczanesi

Ilk Ay Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Ilk Ay Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Evren Eczanesi

Bursa - Osmangazi 02243665696 (Ara)
DEMİRTAŞ CUMHURİYET MAH. PANAYIR YOLU CAD. NO:12/J(BAKYAPI PRESTİJ PARK BULVAR SİTESİ ALTI - ONUR MARKET YANI)
(0)
Nöbetçi

Coşkun Eczanesi

Bursa - Osmangazi 02242228767 (Ara)
İBRAHİMPAŞA MAH. GÖKDERE CAD. NO:10/A(HEYKEL ÜSTÜ - VEREM SAVAŞ DİSPANSERİ VE NECATİBEY KIZ LİSESİ KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Geçit Murat Eczanesi

Bursa - Osmangazi 02242432373 (Ara)
GEÇİT MAH. SANAYİ CAD. EVKE PLAZA NO:646/A(MUDANYA YOLU ÜZERİ - ENDÜLÜS PARK AVM KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Veysel Karani Eczanesi

Bursa - Osmangazi 02242159713 (Ara)
VEYSEL KARANİ MAH. ESKİ GEMLİK YOLU NO:188(HİPODROM EKMEK FIRINI KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Sümer Eczanesi

Bursa - Osmangazi 02242207669 (Ara)
HÜDAVENDİGAR MAH. DOBURCA CAD. NO:32(ÇEKİRGE DEVLET HASTANESİ DOBURCA YOLU)
(0)
Nöbetçi

Kağan Eczanesi

Bursa - Osmangazi 0224-9093987 (Ara)
HAMİTLER MAH. 1.FATİH CAD. NO:22/C(HAMİTLER YENİ KAPALI PAZAR ALTI)
(0)