Nöbetçi Değil

Tokoğlu Sağlık Eczanesi

(0)
  • ERTUĞRUL MAH. DOĞAN AVCIOĞLU CAD. NO:15(DÖRTÇELİK ÇOCUK HASTANESİ KARŞISI)
  • 02244134556
  • 13 Mayıs 2024


Tokoğlu Sağlık Eczanesi Nöbetçi Değil

Tokoğlu Sağlık Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Tokoğlu Sağlık Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Tokoğlu Sağlık Eczanesi

Tokoğlu Sağlık Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Tokoğlu Sağlık Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Müge Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02242221333 (Ara)
ÇALI MAH. SARIYERLER CAD. ÇAĞATAY APT. NO:3/A(İCAP NÖBETÇİDİR)
(0)
Nöbetçi

Akçalar Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244885086 (Ara)
AKÇALAR MAH. KANAL 660 CAD. DERİN SOK. NO:11
(0)
Nöbetçi

Sevde Nur Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244521061 (Ara)
BEŞEVLER MAH. ACAR SOK. NO:11/B(ANADOLU HASTANESİ ARKASI)
(0)
Nöbetçi

Barışcan Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02242430020 (Ara)
MİNARELİ ÇAVUŞ MAH. MEZRA SOK. NO:42/A(ALARA İLKOKULU VE ORTAOKULU ALTI)
(0)
Nöbetçi

Anka Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02242454340 (Ara)
İHSANİYE MAH. KANUNİ CAD. NO:40/B(SETBAŞI FIRINI KARŞI CADDESİ)
(0)
Nöbetçi

Lavanta Eczanesi

Bursa - Nilüfer 05448812930 (Ara)
ATAEVLER MAH. GAZİOSMANPAŞA CAD. NO:13F/A(ÖZEL 22.YÜZYIL OKULLARI ÇAPRAZI)
(0)
Nöbetçi

Dumlupınar Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02249994570 (Ara)
DUMLUPINAR MAH. ANAFARTALAR CAD. NO:13/A(GÖRÜKLE DUMLUPINAR SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Elit Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244528200 (Ara)
ODUNLUK MAH. OPERATÖR SOK. NO:1/E(ÖZEL JİMER HASTANESİ ACİL ÇIKIŞ YANI)
(0)
Nöbetçi

Birinci Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244132016 (Ara)
ERTUĞRUL MAH. ELMAS SOK. NO:39/14(DÖRTÇELİK ÇOCUK HASTANESİ ARKASI - A101 MARKET YANI)
(0)