Nöbetçi Değil

Fatoş Eczanesi

(0)
  • ALTINŞEHİR MAH. ABDİ İPEKÇİ CAD. NO:30/E(ŞAHİNKAYA OKULLARI KARŞISI)
  • 07 Kasım 2023


Fatoş Eczanesi Nöbetçi Değil

Fatoş Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Fatoş Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Fatoş Eczanesi

Fatoş Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Fatoş Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Müge Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02242221333 (Ara)
ÇALI MAH. SARIYERLER CAD. ÇAĞATAY APT. NO:3/A(18.00 - 20.00 SAATLERİ ARASINDA İCAP NÖBETÇİDİR)
(0)
Nöbetçi

Akçalar Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244885086 (Ara)
AKÇALAR MAH. KANAL 660 CAD. DERİN SOK. NO:11
(0)
Nöbetçi

Çok Yaşa Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02242498137 (Ara)
İHSANİYE MAH. FSM BULVARI NO:52/C-D-E(AKUĞUR MARKET KARŞISI - ZİRAAT BANKASI YANI)
(0)
Nöbetçi

Yenigün Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244487787 (Ara)
ERTUĞRUL MAH. SAVCI DOĞAN ÖZ CAD. NO:18/B(15 TEMMUZ ŞEHİTLER CAMİ YANI)
(0)
Nöbetçi

Şengül Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02242492368 (Ara)
ESENTEPE MAH. TUNA CAD. NO:50/A(GÖKKUŞAĞI EVLERİ YANI)
(0)
Nöbetçi

Yüzüncüyıl Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244131222 (Ara)
100.YIL MAH. PROF.DR.ERDAL İNÖNÜ CAD. NO:25/G7(100.YIL AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ KARŞISI - SAYGINKENT YANI)
(0)
Nöbetçi

Üçevler Su Eczanesi

Bursa - Nilüfer 0224-4437956 (Ara)
ÜÇEVLER MAH. ÜLMAN SOK. NO:6/A(ÜÇEVLER KÜTÜPHANESİ YANI)
(0)
Nöbetçi

Konak Uğur Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244530029 (Ara)
KONAK MAH. İLGİ SOK. NO:4(NİLÜFER METRO İSTASYONU ARKASI - FATİH LİSESİ YANI)
(0)
Nöbetçi

Şehir Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244131937 (Ara)
DOĞANKÖY MAH. ŞAHİN(320) SOK. NO:2/A(ŞEHİR HASTANESİ KARŞISI - DOĞANKÖY GİRİŞİ)
(0)
Nöbetçi

Alev Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02242420227 (Ara)
FETHİYE MAH. HUZUR CAD. NO:7/A(ÖZEL MEDİCABİL HASTANESİ ARKASI - FETHİYE GİRİŞİ)
(0)