Nöbetçi Değil

Derya Gülpınar Eczanesi

(0)
  • İHSANİYE MAH. BARBAROS CAD. ATALAY-9 SİT. NO:18/A(İZMİR YOLU BANKALAR CAD. ARKASI)
  • 02242470949
  • 04 Haziran 2024


Derya Gülpınar Eczanesi Nöbetçi Değil

Derya Gülpınar Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Derya Gülpınar Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Derya Gülpınar Eczanesi

Derya Gülpınar Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Derya Gülpınar Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Çalı Ceren Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244822828 (Ara)
ÇALI MAH. 149. SOKAK NO:4/A(İCAP NÖBETÇİDİR)
(0)
Nöbetçi

Topçuoğlu Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244432443 (Ara)
AKÇALAR MAH. ÇİĞDEMLİK CAD. NO:1B/A
(0)
Nöbetçi

Lotus Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02245022505 (Ara)
23 NİSAN MAH. 253.SOK. PARADİSE VİSTA SİTESİ NO:10(23 NİSAN MAHALLESİ MUHTARLIĞI YANI)
(0)
Nöbetçi

Kampüs Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244835483 (Ara)
DUMLUPINAR MAH. ATATÜRK CAD. NO:98B/E(GÖRÜKLE İÇİ - PETROL OFİSİ AKARYAKIT İSTASYONU KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Anadolu Burcu Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244535890 (Ara)
BEŞEVLER MAH. ACAR SOK. NO:11/B(ANADOLU HASTANESİ ACİL ÇIKIŞ KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Irem Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02242364736 (Ara)
DEMİRCİ MAH. KAVAKLIDERE CAD. NO:22B/11(BİM MARKET YANI)
(0)
Nöbetçi

Ihsaniye Çiğdem Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02242496262 (Ara)
ESENTEPE MAH. İSTİKLAL CAD. NO:42 B-BLOK(ESENTEPE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ KARŞISI)
(0)