Nöbetçi Değil

Biray Eczanesi

(0)
  • ÇAMLICA MAH. KAVAKDERE CAD. NO:156/A(ÇAMLICA PAZAR YERİ KARŞISI)
  • 02244510625
  • 16 Mayıs 2024


Biray Eczanesi Nöbetçi Değil

Biray Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Biray Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Biray Eczanesi

Biray Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Biray Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Çalı Derman Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244823218 (Ara)
ÇALI MAH. BURSA CAD. NO:3(İCAP NÖBETÇİDİR)
(0)
Nöbetçi

Akçalar Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244885086 (Ara)
AKÇALAR MAH. KANAL 660 CAD. DERİN SOK. NO:11
(0)
Nöbetçi

Saygın Eczanesi

Bursa - Nilüfer (Ara)
DEMİRCİ MAH. KOŞUYOLU CAD. NO:1B/A(ÖZEL AYDIN OKULLARI KARŞI ÇAPRAZI)
(0)
Nöbetçi

Merkez Nilüfer Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244510666 (Ara)
KONAK MAH. YILDIRIM CAD. NO:25 BEŞEVLER(ÖZEL JİMER HASTANESİ SIRASI BEŞEVLER GİRİŞİ)
(0)
Nöbetçi

Okan Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244530405 (Ara)
CUMHURİYET MAH. NİLÜFER HATUN CAD. NO:150/C(F.S.M. BULVARI SELİN SİTESİ B-BLOK)
(0)
Nöbetçi

Çelikaksoy Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244520420 (Ara)
29 EKİM MAH. UĞUR MUMCU BULVARI NO:17/B(ÖZLÜCE METRO DURAĞI - ASM KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Koçak Eczanesi

Bursa - Nilüfer 05071820016 (Ara)
GÖRÜKLE DUMLUPINAR MAH. ATATÜRK BULVARI NO:33/B(GÖRÜKLE TAKSİ DURAĞI VE MUHTARLIK KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Ata Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02249994199 (Ara)
ATAEVLER MAH. SAHİL SOK. ÖZGÜR PARK SİT. NO:1A/B4 (ATA ÇARŞI KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Hilalin Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02245037313 (Ara)
AHMET YESEVİ MAH. GÜRVARDAR SOK. NO:4A/E(PANULA BALAT SİTESİ A-BLOK)
(0)