Nöbetçi Değil

Ala Balat Eczanesi

(0)
  • BALAT MAH. FARUK BAYKAL CAD. NO:17E/C(KARYA BALAT SİTESİ - A101 MARKET YANI)
  • 02245021199
  • 07 Temmuz 2024


Ala Balat Eczanesi Nöbetçi Değil

Ala Balat Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Ala Balat Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Ala Balat Eczanesi

Ala Balat Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Ala Balat Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Çalı Derman Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244823218 (Ara)
ÇALI MAH. BURSA CAD. NO:3(İCAP NÖBETÇİDİR)
(0)
Nöbetçi

Akçalar Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244885086 (Ara)
AKÇALAR MAH. KANAL 660 CAD. DERİN SOK. NO:11
(0)
Nöbetçi

Turkuaz Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02243723274 (Ara)
KONAK MAH. LEFKOŞE CAD. NO:28/A(ÖZEL DORUK NİLÜFER HASTANESİ YANI)
(0)
Nöbetçi

Selanik Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244137484 (Ara)
ALTINŞEHİR MAH. ABDİ İPEKÇİ CAD. NO:32/A(ŞAHİNKAYA ÇOCUK PARKI KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Fethiye Ezgi Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02242421374 (Ara)
FETHİYE MAH. ULU CAD. NO:11(FETHİYE MEYDANI - İSTANBUL SİMİT YANI)
(0)
Nöbetçi

Kübra Eczanesi

Bursa - Nilüfer (Ara)
KURTULUŞ MAH. MİMAR SİNAN CAD. NO:1B/A(GÖRÜKLE GÖÇMEN KONUTLARI)
(0)
Nöbetçi

Gonca Eryılmaz Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244418168 (Ara)
23 NİSAN MAH. 75.YIL BULVARI NO:3AC(ATA BULVARI OSB GİRİŞİ - DURMAZLAR KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Petek Eczanesi

Bursa - Nilüfer 02244521666 (Ara)
BEŞEVLER MAH. ACAR SOK. NO:9/A(ÖZEL ANADOLU HASTANESİ ACİL ÇIKIŞ KARŞISI)
(0)