Nöbetçi Değil

Divan Park Eczanesi

(0)
  • Pınarbaşı Mah. Ardahan Sok.No:49/8-A Keçiören/ANKARA
  • 3123566010
  • 14 Haziran 2024


Divan Park Eczanesi Nöbetçi Değil

Divan Park Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Divan Park Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Divan Park Eczanesi

Divan Park Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Divan Park Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Kaynak Eczanesi

Ankara - Keçiören 3123800041 (Ara)
Nuri Pamir Cad. No:53/B Keçiören / ANKARA
(0)
Nöbetçi

Çalıkuşu Eczanesi

Ankara - Keçiören 3123296688 (Ara)
Karakaya Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:3/D Keçiören/ ANKARA
(0)
Nöbetçi

Anıl Eczanesi

Ankara - Keçiören 3125807675 (Ara)
Atapark Mah. 340.Cad.No:18/9 Keçiören/ANKARA
(0)
Nöbetçi

Ceren Eczanesi

Ankara - Keçiören 3123525758 (Ara)
İncirli Mah. Refik Saydam Cad No:11/B Keçiören/Ankara
(0)
Nöbetçi

Yeni Seval Eczanesi

Ankara - Keçiören 3123252400 (Ara)
Ayvalı Mah. Seval Cad. No:10/A Etlik /Keçiören/ ANKARA
(0)
Nöbetçi

Yeşilöz Begüm Eczanesi

Ankara - Keçiören 3123382019 (Ara)
Yeşilöz Mah. Şehit Ömer Halis Demir Bulvarı No:241/A Keçiören/ ANKARA
(0)
Nöbetçi

Tulunay Eczanesi

Ankara - Keçiören 3123238881 (Ara)
Aşağı Eğlence Mah. Ayvalı Cad. No:22/B Keçiören/ ANKARA
(0)