Nöbetçi Değil

Hatıra Eczanesi

(0)
  • Kızılay Mah.Kumrular Caddesi No:12/A Çankaya/ANKARA
  • 903124180296
  • 16 Nisan 2024


Hatıra Eczanesi Nöbetçi Değil

Hatıra Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Hatıra Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Hatıra Eczanesi

Hatıra Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Hatıra Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Nida Eczanesi

Ankara - Çankaya 903122420491 (Ara)
Koru Mah. 2598. Sok. Ema Asmabahçe Site Çarşısı No:4/E Çayyolu/Çankaya/ ANKARA
(0)
Nöbetçi

Ecem Eczanesi

Ankara - Çankaya 903124963830 (Ara)
Sancak Mah. Kondrat Adenaur Cad. No:32/A Çankaya/ANKARA
(0)
Nöbetçi

Bilgesu Eczanesi

Ankara - Çankaya 903124790813 (Ara)
Osman Temiz Mah. ilker 1. Cad. No:24/A İlker/Dikmen /Çankaya/ANKARA
(0)
Nöbetçi

Mert Yaşam Eczanesi

Ankara - Çankaya 903122172804 (Ara)
Alacaatlı Mah. Park Cad. No:65/7 Çankaya/ANKARA
(0)
Nöbetçi

Hasbahçem Eczanesi

Ankara - Çankaya 903122220307 (Ara)
Bahçelievler Mah. Taşkent Cad. (1. Cad.) No:3/A (14-15) Çankaya/ ANKARA
(0)
Nöbetçi

Çalış Eczanesi

Ankara - Çankaya 903122324239 (Ara)
Cevizlidere Cad. No:44/B Balgat / Çankaya/ANKARA
(0)
Nöbetçi

Hande Eczanesi

Ankara - Çankaya 903124320363 (Ara)
İncesu Mah. İncesu Cad. No:67/B Kolej/Çankaya/ANKARA
(0)
Nöbetçi

Evrensel Eczanesi

Ankara - Çankaya 903124175555 (Ara)
Büklüm Sok. No:23/A Kavaklıdere / Çankaya/ANKARA
(0)