Nöbetçi Değil

Yağız Eczanesi

(0)
  • A. İZZET BEGOVİÇ BULVARI OPET KARŞI ARASI GÜRSELPAŞA 2 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI
  • 03224000068
  • 10 Nisan 2024


Yağız Eczanesi Nöbetçi Değil

Yağız Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Yağız Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Yağız Eczanesi

Yağız Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Yağız Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Saltık Eczanesi

Adana - Seyhan 03224288889 (Ara)
FEVZİPAŞA MAH. FEVZİPAŞA ASM YANI
(0)
Nöbetçi

Kınalı Eczanesi

Adana - Seyhan 03222563103 (Ara)
BAHÇEŞEHİR MAH.MEHMET FUAT DIBLAN BULVARI BAHÇEŞEHİR ASM KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Aylin Eczanesi

Adana - Seyhan 05056538124 (Ara)
SARIHAMZALI MAH. 47014 SOK. NO:13/A 1 NOLU SARIHAMZALI ASM YANI
(0)
Nöbetçi

Ömer Tekin Eczanesi

Adana - Seyhan 05013714847 (Ara)
MİRZAÇELEBİ MAH. OBALAR CAD. NO:144/B SHELL PETROL ÇAPRAZI
(0)
Nöbetçi

Selin Eczanesi

Adana - Seyhan 03229994944 (Ara)
PINAR MAH. TÜRKMENBAŞI ALİ BOZDOĞANOĞLU BULV. 12/E ODAK TIP MERKEZİ 100.MT İLERİSİ
(0)
Nöbetçi

Yeşilyurt Eczanesi

Adana - Seyhan 05558263484 (Ara)
YEŞİLYURT MAH.KARAAFAT CAD. NO:92 SALI PAZARI ANA ÇOCUK SAĞLIĞI ALTI YURT 2 ASM KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Selvi Eczanesi

Adana - Seyhan 05375685001 (Ara)
YENİ BARAJ MAH. 68019 SOK. SEYHAN DEVLET HASTANESİ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Yaren Eczanesi

Adana - Seyhan 05013494343 (Ara)
DAĞLIOĞLU MAH. 14018 SOK. DAĞLIOĞLU 2 NOLU ASM YANI ŞEHİT İDRİS GÜLER ORTAOKULU KARŞISI YENİ YOL GİRİŞİ
(0)
Nöbetçi

Fehiman Eczanesi

Adana - Seyhan 03224578330 (Ara)
ATATÜRK CAD. NO.40 SABANCI KIZ MESLEK LİSESİ CİVARI
(0)
Nöbetçi

Yalçın Eczanesi

Adana - Seyhan 03224333523 (Ara)
BAKIMYURDU CAD. MEYDAN ÇOCUK HASTANESİ KARŞISI
(0)