Nöbetçi Değil

Nur Stad Eczanesi

(0)
  • STADYUM CADDESİ ZİRAAT BANK KARŞISI DİTAŞ APT. ALTI
  • 3224538612
  • 07 Temmuz 2024


Nur Stad Eczanesi Nöbetçi Değil

Nur Stad Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Nur Stad Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Nur Stad Eczanesi

Nur Stad Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Nur Stad Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Saltık Eczanesi

Adana - Seyhan 03224288889 (Ara)
FEVZİPAŞA MAH. FEVZİPAŞA ASM YANI
(0)
Nöbetçi

Ipek Kahya Eczanesi

Adana - Seyhan 03224537237 (Ara)
KURTULUŞ MAH.ZİYAPAŞA BLV. CEMALPAŞA PTT VE TÜRK TELEKOM ARKASI
(0)
Nöbetçi

Vefa Eczanesi

Adana - Seyhan 03224228696 (Ara)
HACI ÖMER SABANCI HASTANELER CAD.ESKİ ADANA DEVLET HASTANESİ(ESKİ NUMUNE HAST) ACİL KARŞISI SEYHAN DEVLET HASTANESİ CİVARI
(0)
Nöbetçi

Seda Eczanesi

Adana - Seyhan 03222620062 (Ara)
PINAR MAHALLESİ 74175 SOKAK ŞEFİK BİRİCİK ASM KARŞISI İSMAİL HAZAR İÖO ARKASI BİM YANI
(0)
Nöbetçi

Enes Eczanesi

Adana - Seyhan 05523134748 (Ara)
AKKAPI MAHALLESİ ŞIH CEMİL NARDALI KONAĞI ARASINDAN GİRİNCE UFAK MEZARLIKTAN SOLA DÖNÜNCE İLERİDE AKKAPI 2 NOLU ASM KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Çolakoğlu Eczanesi

Adana - Seyhan 03222616163 (Ara)
GÜRSELPAŞA MAH. 75710 SOK. UMUT APT.(ALİYA İZZET BEGOVİÇ BULV. GÜRSELPAŞA MİGROS ARKASI)
(0)
Nöbetçi

Izel Eczanesi

Adana - Seyhan 03224330100 (Ara)
HURMALI MAH. İSTİKLAL TIP MERKEZİ GİRİŞ KAPISI KARŞISI ESKİ SÜMERBANK KARŞI ARASI GENÇLİK VE SPOR MÜD. KARŞI ARASI
(0)
Nöbetçi

Çukurova Eczanesi

Adana - Seyhan 05434365676 (Ara)
DUMLUPINAR MAH.KIBRIS CAD.NO:87/B DUMLUPINAR SAĞLIK OCAĞI CİVARI
(0)
Nöbetçi

Fulya Akgün Eczanesi

Adana - Seyhan 03225020202 (Ara)
YEŞİLYURT MAH. ABDİ İPEKÇİ CAD. NO:90/A (İBO OSMAN CAD.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İLKOKULU ÇAPRAZI)
(0)
Nöbetçi

Defne Eczanesi

Adana - Seyhan 03224572881 (Ara)
GAZİPAŞA BULVARI TOROS CADDESİ SİSTEM TIP MERKEZİ YANI
(0)