Nöbetçi Değil

Ikizler Eczanesi

(0)
  • KURUKÖPRÜ MAH. ESKİ MÜZE KARŞISI TAPU DAİRESİ ARKASI MAVİ SÜRMELİ OTELİ CİVARI KOTÇU MÜNİR YANI
  • 03223633411
  • 26 Eylül 2023


Ikizler Eczanesi Nöbetçi Değil

Ikizler Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Ikizler Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Ikizler Eczanesi

Ikizler Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Ikizler Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Ünlü Eczanesi

Adana - Seyhan (Ara)
YEŞİLEVLER MAH.EMİN DONDURMA KARŞISI M.AKİF ERSOY CADDESİ
(0)
Nöbetçi

Şahin Eczanesi

Adana - Seyhan 05359318875 (Ara)
SAYDAM CAD. ASANSÖRLÜ OTOPARK VE HADIRLI DOLMUŞ DURAĞI KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Enes Eczanesi

Adana - Seyhan 05523134748 (Ara)
AKKAPI MAHALLESİ ŞIH CEMİL NARDALI KONAĞI ARASINDAN GİRİNCE UFAK MEZARLIKTAN SOLA DÖNÜNCE İLERİDE AKKAPI 2 NOLU ASM KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Barajyolu Eczanesi

Adana - Seyhan 03222270227 (Ara)
BARAJYOLU 5.5 DURAK ÖZEL ADANA KOLEJİ KAVŞAĞI DOKTORUM YILMAZ ŞALGAMI YANI
(0)
Nöbetçi

Botanik Eczanesi

Adana - Seyhan 3225037363 (Ara)
GÜRSELPAŞA MAH. ŞEHİT POLİS ŞAHİN POLAT AYDIN CAD. (REAL M1 AVM KAVŞAĞIDAN GÜRSELPAŞA"YA AÇILAN YOL) ŞOK MARKET KARŞISI NEFES REZİDANS ALTI
(0)
Nöbetçi

Dalkıran Eczanesi

Adana - Seyhan 3222621522 (Ara)
PINAR MAH.ŞEFİK BİRİCİK ASM KARŞISI T.ÖZAL LİSESİ CİVARI İSMAİL HAZAR İÖO ARKASI
(0)
Nöbetçi

Yalçın Eczanesi

Adana - Seyhan 03224333523 (Ara)
BAKIMYURDU CAD. MEYDAN ÇOCUK HASTANESİ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Çalışkan Eczanesi

Adana - Seyhan 3222254408 (Ara)
HACI ÖMER SABANCI BULVARI HASTANELER KAVŞAĞI ASKERİ HASTANE YANI
(0)
Nöbetçi

Dilek Eczanesi

Adana - Seyhan 03224539444 (Ara)
KURTULUŞ MAHALLESİ ATATÜRK CADDESİ DOUBLE TREE BY HİLTON OTEL VE BİGCHEFS SOKAĞI
(0)
Nöbetçi

Eren Eczanesi

Adana - Seyhan 3222331625 (Ara)
DÖŞEME MAH. ACIBADEM HASTANESİ ACİL KAPISI KARŞISI
(0)