Nöbetçi Değil

Ikizler Eczanesi

(0)
  • KURUKÖPRÜ MAH. ESKİ MÜZE KARŞISI TAPU DAİRESİ ARKASI MAVİ SÜRMELİ OTELİ CİVARI KOTÇU MÜNİR YANI
  • 03223633411
  • 11 Mayıs 2024


Ikizler Eczanesi Nöbetçi Değil

Ikizler Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Ikizler Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Ikizler Eczanesi

Ikizler Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Ikizler Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Tamgüç Eczanesi

Adana - Seyhan 3224856510 (Ara)
MERSİN YOLU ÜZERİ K.DİKİLİ SAĞLIK OCAĞI KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Açelya Eczanesi

Adana - Seyhan 03222273040 (Ara)
AŞKIM TÜFEKÇİ-SEYHAN DEVLET HASTANESİNİN BARAJYOLU TARAFI KAPISI ÖNÜ(DÜĞÜN SALONLARI MEVKİ)
(0)
Nöbetçi

Sorguç Eczanesi

Adana - Seyhan 03223249555 (Ara)
MÜCAHİTLER CAD. (TELLİDERE YOLU) MAVİ BULVAR ÇIKIŞI KIRLANGIÇ SİTESİ YANI YAŞAM TIP MERKEZİ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Orkide Eczanesi

Adana - Seyhan 03224318807 (Ara)
BAKIMYURDU CADDESİ MEYDAN ÇOCUK HASTANESİ KARŞISI ESKİ DOĞUMEVİ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Aksöz Eczanesi

Adana - Seyhan 03224357207 (Ara)
DENİZLİ MAHALLESİ ŞEHİT MEHMET ÖZEL BULV.NO:178/B ESKİ ANASAĞLIĞI YANI
(0)
Nöbetçi

Toros Eczanesi

Adana - Seyhan 05059329575 (Ara)
CEMALPAŞA MAH. TOROS CAD. KAZIM BÜFE 200 M İLERİSİ, DENTAL DİŞ HASTANESİ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Esin Eczanesi

Adana - Seyhan 03224322126 (Ara)
ESKİ EMNİYET MÜD. ARKASI MEYDAN CAD.NO:42 GÜLPINAR SAĞLIK OCAĞI KARŞISI(ESKİ PIRASA TARLASI KARŞISI)
(0)
Nöbetçi

Tuğçe Oral Eczanesi

Adana - Seyhan 03225034443 (Ara)
GÜRSELPAŞA MAH. 75566 SOK. GÜRSELPAŞA 3 NO"LU SAĞLIK OCAĞI ÇAPRAZ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Erva Eczanesi

Adana - Seyhan 03222260944 (Ara)
YEŞİLYURT MH. 70001 SOK. NO: 14 YEŞİLYURT MUHTARLIĞI KARŞISI EVREN SİTESİ YOLU
(0)
Nöbetçi

Birbiri Eczanesi

Adana - Seyhan 05528038873 (Ara)
AKKAPI MAH. ŞIH CEMİL CAD. NO:194/A AKKAPI MUHTARLIK BİNASI KARŞISI
(0)