Nöbetçi Değil

Hilal Eczanesi

(0)
  • TELLİDERE MAH. MÜCAHİTLER CAD. NO:164/B MİS FIRIN CİVARI DEMİREL PASTANESİ KARŞISI
  • 05346361702
  • 10 Mayıs 2024


Hilal Eczanesi Nöbetçi Değil

Hilal Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Hilal Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Hilal Eczanesi

Hilal Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Hilal Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Bozkurt Eczanesi

Adana - Seyhan 03222279717 (Ara)
SÜMER MAH. BÜLENT ANGIN BULV. ADANA KOLEJİ KAVŞAĞI ŞEF KEBAP KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Fatih Eren Eczanesi

Adana - Seyhan 03229994598 (Ara)
GÜRSELPAŞA MAH. KIYIBOYU CAD. 75467 SOK. HALİL AVCI İNŞAAT DREAM TOWN 3 SİTESİ ALTI
(0)
Nöbetçi

Avşar Eczanesi

Adana - Seyhan 3224291718 (Ara)
YEŞİLOBA MAH. SAĞLIK OCAĞI KARŞISI TOKİ GALERİCİLER SİTESİ CİVARI
(0)
Nöbetçi

Cadde Eczanesi

Adana - Seyhan 03223630789 (Ara)
ESKİ ATİLLA ALTIKAT KÖPRÜSÜ, ZİRAAT BANKASI ŞUBESİ VE ENVER AKVARYUM YANI, PİRAMİT İŞ MERKEZİ ZEMİN KAT
(0)
Nöbetçi

Buğra Eczanesi

Adana - Seyhan 03224532537 (Ara)
GAZİPAŞA BULVARI KASIM GÜLEK KÖPRÜSÜ CİVARI AKBANK YANI
(0)
Nöbetçi

Selin Eczanesi

Adana - Seyhan 03229994944 (Ara)
PINAR MAH. TÜRKMENBAŞI ALİ BOZDOĞANOĞLU BULV. 12/E ODAK TIP MERKEZİ 100.MT İLERİSİ
(0)
Nöbetçi

Bal Eczanesi

Adana - Seyhan 03224360203 (Ara)
ŞAKİRPAŞA MAH. 42011 SOK. NO:9 İTFAİYE İLERİSİ BERKER GÜLAÇTI ASM YANI
(0)
Nöbetçi

Berfin Eczanesi

Adana - Seyhan 03224352233 (Ara)
DAĞLIOĞLU SAĞLIK OCAĞI VE KARAKOLU KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Hacettepe Eczanesi

Adana - Seyhan 03222273028 (Ara)
ORTADOĞU HASTANESİNİN ÖN KAPISININ KARŞISI ZİYAPAŞA MAHALLESİ 67055 SOKAK
(0)
Nöbetçi

Berdan Eczanesi

Adana - Seyhan 03224351144 (Ara)
OBALAR CAD. GÜLBAHÇESİ MAH. 13354 SOK. NO:1-A/B(YENİ CUMA PAZARINI GEÇİNCE 200MT İLERİDE GÜL TAKSİ YANI)
(0)