Nöbetçi Değil

Güneş Eczanesi

(0)
  • HASTANELER KAVŞAĞI BARAYOLU GİRİŞİ, İŞ BANKASI,GARANTİ BANKASI VE VAKIFBANK ARASI
  • 03222278229
  • 25 Ocak 2024


Güneş Eczanesi Nöbetçi Değil

Güneş Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Güneş Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Güneş Eczanesi

Güneş Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Güneş Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Yeni Akşam Eczanesi

Adana - Seyhan 03223650353 (Ara)
OBALAR CADDESİ KARAZİNCİR PASAJI ŞIRDANCI BEDO"NUN ÖNÜ BALIKÇILAR PAZARI KÜNEFECİ HASAN MASAT"IN ARASI
(0)
Nöbetçi

Tuba Çomoğlu Eczanesi

Adana - Seyhan 05356837696 (Ara)
ÇINARLI MAH. ATATÜRK CAD. ARIPLEX SİNEMASI KARŞI ÇAPRAZI VAKIFBANK YANI
(0)
Nöbetçi

Gülbahçesi Eczanesi

Adana - Seyhan 03224320100 (Ara)
OBALAR CAD. NO:583/B GÜLBAHÇESİ 1 NOLU ASM KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Nurdan Eczanesi

Adana - Seyhan 03222258141 (Ara)
YEŞİLYURT MAH. İBO OSMAN CAD. NO: 87 /A (GÜLEK CAMİ CİVARI)
(0)
Nöbetçi

Sunam Eczanesi

Adana - Seyhan 03224330093 (Ara)
ŞAKİRPAŞA SAĞLIK OCAĞI KARŞISI ÖMÜR TIP MERKEZİ ARKASI
(0)
Nöbetçi

Karaisalı Eczanesi

Adana - Seyhan 03222610041 (Ara)
TELLİDERE KIZ BAKKAL KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Yağız Eczanesi

Adana - Seyhan 03224000068 (Ara)
A. İZZET BEGOVİÇ BULVARI OPET KARŞI ARASI GÜRSELPAŞA 2 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Çare Eczanesi

Adana - Seyhan 03223619177 (Ara)
AKKAPI MAH.ŞEYH CEMİL CAD.AKKAPI AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ YANI
(0)
Nöbetçi

Safran Eczanesi

Adana - Seyhan 03224593233 (Ara)
ESKİ METRO HASTANESİ YANI,MUSTAFA KEMAL PAŞA BULVAR ÜZERİ
(0)
Nöbetçi

Çalışkan Eczanesi

Adana - Seyhan 3222254408 (Ara)
HACI ÖMER SABANCI BULVARI HASTANELER KAVŞAĞI ASKERİ HASTANE YANI
(0)