Nöbetçi Değil

Güneş Eczanesi

(0)
  • HASTANELER KAVŞAĞI BARAYOLU GİRİŞİ, İŞ BANKASI,GARANTİ BANKASI VE VAKIFBANK ARASI
  • 03222278229
  • 04 Haziran 2024


Güneş Eczanesi Nöbetçi Değil

Güneş Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Güneş Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Güneş Eczanesi

Güneş Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Güneş Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Neslişah Eczanesi

Adana - Seyhan 05526112062 (Ara)
MÜCAHİTLER CAD.(TELLİDERE YOLU) MAVİ BULVAR ÇIKIŞI YAŞAM TIP MERKEZİ KARŞISI,KIRLANGIÇ SİTESİ ALTI, ÇİÇEK SEPETİ YANI
(0)
Nöbetçi

Yeşiloba Eczanesi

Adana - Seyhan 03224282818 (Ara)
ADANA 5 OCAK DEVLET HASTANESİ YAN SOKAĞI HASAN USTA KEBAP YANI
(0)
Nöbetçi

Cihan Eczanesi

Adana - Seyhan 03223523933 (Ara)
HÜRRİYET MAH.20047 SOK.NO:3 ÖZEN DOLMUŞ YOLU GÜZERGAHI ESKİ ÇEŞME DURAĞI YANI
(0)
Nöbetçi

Vefa Eczanesi

Adana - Seyhan 03224228696 (Ara)
HACI ÖMER SABANCI HASTANELER CAD.ESKİ ADANA DEVLET HASTANESİ(ESKİ NUMUNE HAST) ACİL KARŞISI SEYHAN DEVLET HASTANESİ CİVARI
(0)
Nöbetçi

Çağlayan Eczanesi

Adana - Seyhan 05308913995 (Ara)
GÜRSELPAŞA MAH.GÜRSELPAŞA SAĞLIK OCAĞI KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Biricik Eczanesi

Adana - Seyhan 03224594171 (Ara)
ZİYAPAŞA MAH. 67065 SOK.UĞUR APT.NO:6/A(ÖZEL ORTADOĞU HASTANESİ YANI)
(0)
Nöbetçi

Aslı Ulaş Eczanesi

Adana - Seyhan 03224581110 (Ara)
BARAJYOLU 6,5 DURAK ZİRAAT BANKASI KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Ersoylar Eczanesi

Adana - Seyhan 03224578699 (Ara)
REŞATBEY MAHALLESİ STADYUM KARŞISI REŞATBEY SAĞLIK OCAĞI YANI
(0)
Nöbetçi

Burda Eczanesi

Adana - Seyhan 03225024235 (Ara)
ESAS 01 BURDA AVM C KAPISI GİRİŞİ (KALKINMA AJANSI KARŞI GİRİŞİ)
(0)
Nöbetçi

Erkan Eczanesi

Adana - Seyhan 05543643525 (Ara)
ŞAKİRPAŞA ASM BİTİŞİĞİ ÖMÜR TIP MERKEZİ ARASI ŞOK MARKET KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Izel Eczanesi

Adana - Seyhan 03224330100 (Ara)
HURMALI MAH. İSTİKLAL TIP MERKEZİ GİRİŞ KAPISI KARŞISI ESKİ SÜMERBANK KARŞI ARASI GENÇLİK VE SPOR MÜD. KARŞI ARASI
(0)
Nöbetçi

Demir Eczanesi

Adana - Seyhan 3224315253 (Ara)
MEYDAN MAH. BAKIMYURDU CAD. AVRUPA CERRAHİ TIP MERKEZİ YANI ESKİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ CİVARI
(0)