Nöbetçi Değil

Güneş Eczanesi

(0)
  • HASTANELER KAVŞAĞI BARAYOLU GİRİŞİ, İŞ BANKASI,GARANTİ BANKASI VE VAKIFBANK ARASI
  • 03222278229
  • 01 Ocak 1970


Güneş Eczanesi Nöbetçi Değil

Güneş Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Güneş Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Güneş Eczanesi

Güneş Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Güneş Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Begoviç Eczanesi

Adana - Seyhan 03225044202 (Ara)
GÜRSELPAŞA MAH. ALİYA İZZET BEGOVİÇ BULV. REMZİ ÖZDEŞ APT. ALTI KAHVE DÜNYASI KARŞISI SOULMATE COFFEE YANI
(0)
Nöbetçi

Açelya Eczanesi

Adana - Seyhan 3222273040 (Ara)
AŞKIM TÜFEKÇİ-SEYHAN DEVLET HASTANESİNİN BARAJYOLU TARAFI KAPISI ÖNÜ(DÜĞÜN SALONLARI MEVKİ)
(0)
Nöbetçi

Avşar Eczanesi

Adana - Seyhan 3224291718 (Ara)
YEŞİLOBA MAH. SAĞLIK OCAĞI KARŞISI TOKİ GALERİCİLER SİTESİ CİVARI
(0)
Nöbetçi

Sorguç Eczanesi

Adana - Seyhan 03223249555 (Ara)
MÜCAHİTLER CAD. (TELLİDERE YOLU) MAVİ BULVAR ÇIKIŞI KIRLANGIÇ SİTESİ YANI YAŞAM TIP MERKEZİ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Sevindik Eczanesi

Adana - Seyhan 03224351656 (Ara)
OBALAR CADDESİ TOROS TAKSİ İLERİSİ
(0)
Nöbetçi

Sıhhat Eczanesi

Adana - Seyhan 03224561378 (Ara)
SEYHAN BAŞKENT HASTANESI ÇOCUK ACIL KARŞISI OTOPARK YANI
(0)
Nöbetçi

Gülbahçesi Eczanesi

Adana - Seyhan 03224320100 (Ara)
OBALAR CAD. NO:583/B GÜLBAHÇESİ 1 NOLU ASM KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Havuzlubahçe Eczanesi

Adana - Seyhan 03223620300 (Ara)
SAYDAM CAD. HÜRRİYET KARAKOLU İLERİSİ İSTEK PİDE FIRINI KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Özde Eczanesi

Adana - Seyhan 05464291950 (Ara)
ŞAKİRPAŞA UÇAK MH. UÇAK SAĞLIK OCAĞI KARŞISI NİLÜFER HATUN İLKÖĞRETİM OKULU CİVARI
(0)
Nöbetçi

Defne Eczanesi

Adana - Seyhan 03224572881 (Ara)
GAZİPAŞA BULVARI TOROS CADDESİ SİSTEM TIP MERKEZİ YANI
(0)