Nöbetçi Değil

Birbiri Eczanesi

(0)
  • AKKAPI MAH. ŞIH CEMİL CAD. NO:194/A AKKAPI MUHTARLIK BİNASI KARŞISI
  • 05528038873
  • 01 Ocak 1970


Birbiri Eczanesi Nöbetçi Değil

Birbiri Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Birbiri Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Birbiri Eczanesi

Birbiri Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Birbiri Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Filazi Eczanesi

Adana - Seyhan 03222395939 (Ara)
TÜRKMENBAŞI BULVARI TÜRKMENBAŞI TIP MERKEZİ YAN SOKAĞI ÇUKUROVA DİYALİZ MERKEZİ KARŞI SOKAĞI
(0)
Nöbetçi

Öge Eczanesi

Adana - Seyhan 05072616007 (Ara)
FATİH MAH. FATİH SAĞLIK OCAĞI YANI TELLİDERE ÜÇEVLER YOLU ÜZERİ
(0)
Nöbetçi

Buğra Eczanesi

Adana - Seyhan 03224532537 (Ara)
GAZİPAŞA BULVARI KASIM GÜLEK KÖPRÜSÜ CİVARI AKBANK YANI
(0)
Nöbetçi

Ömer Tekin Eczanesi

Adana - Seyhan 05013714847 (Ara)
MİRZAÇELEBİ MAH. OBALAR CAD. NO:144/B SHELL PETROL ÇAPRAZI
(0)
Nöbetçi

Inci Eczanesi

Adana - Seyhan 03222253746 (Ara)
BARAJYOLU 4. DURAK HASTANELER KAVŞAĞI OPET CİVARI MNG KARGO YANI
(0)
Nöbetçi

Gülbahçesi Eczanesi

Adana - Seyhan 03224320100 (Ara)
OBALAR CAD. NO:583/B GÜLBAHÇESİ 1 NOLU ASM KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Ihlamur Eczanesi

Adana - Seyhan 03224570109 (Ara)
SEYHAN BAŞKENT HASTANESİ CİVARI AKBANK CEMALPAŞA ŞUBESİ KARŞISI BAĞLAR KARAKOLU ÇAPRAZI
(0)
Nöbetçi

Serap Eczanesi

Adana - Seyhan 3224506610 (Ara)
DÖŞEME MAH. CUMHURİYET CAD. NO:73/A ÇİFTEMİNARE YANI AKADEMİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Dağlıoğlu Eczanesi

Adana - Seyhan 3224357473 (Ara)
DAĞLIOĞLU SAĞLIK OCAĞI VE KARAKOL KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Nazlı Eczanesi

Adana - Seyhan 3224331950 (Ara)
ŞAKİRPAŞA MAH. 42009 SK. NO: 31/A ŞAKİRPAŞA İTFAİYESİ CİVARI BERKER GÜLAÇTI ASM YANI
(0)