Nöbetçi Değil

Birbiri Eczanesi

(0)
  • AKKAPI MAH. ŞIH CEMİL CAD. NO:194/A AKKAPI MUHTARLIK BİNASI KARŞISI
  • 05528038873
  • 12 Nisan 2024


Birbiri Eczanesi Nöbetçi Değil

Birbiri Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Birbiri Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Birbiri Eczanesi

Birbiri Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Birbiri Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Adıgüzel Eczanesi

Adana - Seyhan 05062916263 (Ara)
GÜRSELPAŞA MAH. 75001 SOK.GÜRSELPAŞA 1 NO"LU (ROTARY)SAĞLIK OCAĞI KARŞISI SEMT PAZAR ALANI ARKASI
(0)
Nöbetçi

Saltık Eczanesi

Adana - Seyhan 03224288889 (Ara)
FEVZİPAŞA MAH. FEVZİPAŞA ASM YANI
(0)
Nöbetçi

Çabukoğlu Eczanesi

Adana - Seyhan 03222280814 (Ara)
YEŞİLYURT MAH. ABDİ İPEKÇİ CAD GÜLEK CAMİ İLERİSİ MUSTAFA KEMAL İLKOKULU CİVARI
(0)
Nöbetçi

Enes Eczanesi

Adana - Seyhan 05523134748 (Ara)
AKKAPI MAHALLESİ ŞIH CEMİL NARDALI KONAĞI ARASINDAN GİRİNCE UFAK MEZARLIKTAN SOLA DÖNÜNCE İLERİDE AKKAPI 2 NOLU ASM KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Tekir Eczanesi

Adana - Seyhan 03224324646 (Ara)
DÖŞEME MAH.ACIBADEM VE ORTOPEDİA HASTANELERİ KARŞISI ÇİFTE MİNARE CİVARI
(0)
Nöbetçi

Cevheribucak Eczanesi

Adana - Seyhan 03223633775 (Ara)
KURUKÖPRÜ MH. ZİYAPAŞA BULVARI ESKİ MÜZE KARŞISI BETA TEA YANI
(0)
Nöbetçi

Mert Özkurt Eczanesi

Adana - Seyhan 3225020140 (Ara)
KURTULUŞ MAHALLESİ ESKİ METRO SİNEMASI SOKAĞI İPEKYOLU OPTİK KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Çağla Su Eczanesi

Adana - Seyhan 03226065161 (Ara)
TELLİDERE MAH. 72083 SOK. KARABULUT MOBİLYA ARA SOKAĞI TELLİDERE SAĞLIK OCAĞI KARŞI ÇAPRAZI
(0)
Nöbetçi

Berfin Gören Eczanesi

Adana - Seyhan 03226130163 (Ara)
GÜLBAHÇESİ MAH. OBALAR CAD. NO:579/A GÜLBAHÇESİ 1 NOLU ASM ÇAPRAZ KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Çalışkan Eczanesi

Adana - Seyhan 3222254408 (Ara)
HACI ÖMER SABANCI BULVARI HASTANELER KAVŞAĞI ASKERİ HASTANE YANI
(0)