Bugün Nöbetçi

Bilge Eczanesi

(0)
  • YEŞİLEVLER MAH.EMİN DONDURMA 100 MT. İLERİSİ YEŞİLEVLER 2 NOLU ASM YANI
  • 03224313161
  • 10 Aralık 2023


Bilge Eczanesi Bugün Nöbetçi

Bilge Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Bilge Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Bilge Eczanesi

Bilge Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Bilge Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Berika Eczanesi

Adana - Seyhan 03222273432 (Ara)
SÜMER MAH. İBO OSMAN PAZARI KARŞISI ÖZÜTÜKENMEZ SİTESİ A BLOK AYGAZ YANI
(0)
Nöbetçi

Kınalı Eczanesi

Adana - Seyhan 03222563103 (Ara)
BAHÇEŞEHİR MAH.MEHMET FUAT DIBLAN BULVARI BAHÇEŞEHİR ASM KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Nihan Eczanesi

Adana - Seyhan 03224324499 (Ara)
ESKİ PIRASA TARLASI KARŞISI GÜLPINAR SAĞLIK OCAĞI KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Senem Eczanesi

Adana - Seyhan 3222262444 (Ara)
YENİ BARAJ MAH. H. ÖMER SAB. CAD. SSK ACİL KAPISI KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Enes Eczanesi

Adana - Seyhan 05523134748 (Ara)
AKKAPI MAHALLESİ ŞIH CEMİL NARDALI KONAĞI ARASINDAN GİRİNCE UFAK MEZARLIKTAN SOLA DÖNÜNCE İLERİDE AKKAPI 2 NOLU ASM KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Namık Kemal Eczanesi

Adana - Seyhan 3225025404 (Ara)
NAMIK KEMAL MAH. NESRİN OLGUN SOK.NO:84 NAMIK KEMAL ASM KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Dost Eczanesi

Adana - Seyhan 03222257474 (Ara)
TELLİDERE MAH. 72081 SK. NO:13 TELLİDERE SAĞLIK OCAĞI KARŞISI KARABULUT MOBİLYA ARASI
(0)
Nöbetçi

Koçak Eczanesi

Adana - Seyhan 3224541404 (Ara)
KURTULUŞ MAH. PANDORA SOK. NEZİH APT. VİCCO MAĞAZASI YANI
(0)
Nöbetçi

Berdan Eczanesi

Adana - Seyhan 03224351144 (Ara)
OBALAR CAD. GÜLBAHÇESİ MAH. 13354 SOK. NO:1-A/B(YENİ CUMA PAZARINI GEÇİNCE 200MT İLERİDE GÜL TAKSİ YANI)
(0)