Nöbetçi Değil

Başak Eczanesi

(0)
  • ALİYA İZZET BEGOVİÇ BUL. ASMAALTI KEBAP SALONU KARŞISI
  • 03222620025
  • 26 Mayıs 2024


Başak Eczanesi Nöbetçi Değil

Başak Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Başak Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Başak Eczanesi

Başak Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Başak Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Aladağ Eczanesi

Adana - Seyhan 03222269654 (Ara)
YENİBARAJ MAH. HACI ÖMER SABANCI CAD. SEYHAN DEVLET HASTANESİ KARŞISI (ESKİ SSK AŞKIM TÜFEKÇİ)
(0)
Nöbetçi

Aslı Ulaş Eczanesi

Adana - Seyhan 03224581110 (Ara)
BARAJYOLU 6,5 DURAK ZİRAAT BANKASI KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Sevindik Eczanesi

Adana - Seyhan 03224351656 (Ara)
OBALAR CADDESİ TOROS TAKSİ İLERİSİ
(0)
Nöbetçi

Buğra Eczanesi

Adana - Seyhan 03224532537 (Ara)
GAZİPAŞA BULVARI KASIM GÜLEK KÖPRÜSÜ CİVARI AKBANK YANI
(0)
Nöbetçi

Ilhan Eczanesi

Adana - Seyhan 03223650698 (Ara)
BAKIMYURDU CADDESİ DOĞUMEVİ YANI
(0)
Nöbetçi

Metropol Eczanesi

Adana - Seyhan 05447233003 (Ara)
PINAR MAH. TÜRKMENBAŞI ALİ BOZDOĞANOĞLU BUL. ASAF SARALI APT. NO:12/A ODAK TIP MERKEZİ YANI HASAN MASAT PETROL OFİSİ 100 MT. İLERİSİNDE
(0)
Nöbetçi

Botanik Eczanesi

Adana - Seyhan 03225037363 (Ara)
GÜRSELPAŞA MAH. ŞEHİT POLİS ŞAHİN POLAT AYDIN CAD. (REAL M1 AVM KAVŞAĞINDAN GÜRSELPAŞA"YA AÇILAN YOL) ŞOK MARKET KARŞISI NEFES REZİDANS ALTI
(0)
Nöbetçi

Seçgin Eczanesi

Adana - Seyhan 05465700009 (Ara)
ONUR MAH. ONUR CAD. SİVASLI KAHVESİ CİVARI (ŞAKİRPAŞA) ÖMÜR TIP MERKEZİ YANI
(0)
Nöbetçi

Arzum Eczanesi

Adana - Seyhan 03229992001 (Ara)
MUSTAFA KEMAL PAŞA BULVARI ÖZEL MEDİCALPARK SEYHAN HASTANESİ ACİL ÇIKIŞI
(0)
Nöbetçi

Taşkın Eczanesi

Adana - Seyhan 03224577099 (Ara)
AKKAPI MAH. ÖZEL GÜNEY ADANA HASTANESİ KARŞISI
(0)