Nöbetçi Değil

Barajyolu Eczanesi

(0)
  • BARAJYOLU 5.5 DURAK ÖZEL ADANA KOLEJİ KAVŞAĞI DOKTORUM YILMAZ ŞALGAMI YANI
  • 03222270227
  • 21 Kasım 2023


Barajyolu Eczanesi Nöbetçi Değil

Barajyolu Eczanesi vatandaşların ilaçlarına kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına hizmet verir. Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların doğru bir şekilde kullanılması için ilaçların hastalara nasıl kullanılacağına dair açıklamaları yapılır. Ayrıca ilaçların doğru saklanma koşulları da eczane içerisinde bulunan eczacılar tarafına belirtilir. Bu şekilde vatandaşların doğru bir şekilde ilaç kullanması sağlanır. Eczaneler hastaların ilaçlara ulaşabilmesi için hafta içi ve Cumartesi günlerinde 00.09 ile 19.00 saatleri arasında hizmet verirler. Bu sayede hastaların gerekli ilaçları temin etmeleri sağlanır. Mesai saatleri dışında nöbetçi eczaneler 24 saat hizmet verir. Nöbetçi eczaneler ile hastaların acil ilaç ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde ilaca ulaşması sağlanır. Söz konusu sağlık olduğu için hiçbir şekilde göz ardı edilmemesi gereklidir.
Barajyolu Eczanesi içerisinde bulunan kişiler eczacılık bölümlerinden mezun olmuş farmakoloji alanında kendilerini geliştirmiştir. Bu sayede ilaçlar hakkında oldukça donanımlıdırlar. Vatandaşların ilaçları doğru kullanabilmesi adına detaylı bilgilendirmeler yapılır. Ayrıca reçetesiz bir şekilde satılabilen ilaçlar için de hastanın hastalığına en uygun olanının yönlendirilmesi sağlanır. Eczane içerisinde görev alan eczacıların verilen reçetenin bir doktor tarafından yazılıp yazılmadığını kontrol etmesi gerekir. Ayrıca verilen ilacın yasal olup olmadığına da bakılır.

Merkezi Konumda Bulunan Barajyolu Eczanesi

Barajyolu Eczanesi eczacıları, doktorlar tarafından reçete edilen ilaçların vatandaşlara temin edilmesi için gerekli yönlendirmeleri yapar. Bunun yanında bazı görevleri bulunur. Eczane içerisinde hastaların mağdur edilmemesi adına eksik olan ilaçların temin edilmesi sağlanır. Bu şekilde hiçbir hastanın ilacı bittiğinde mağdur edilmemesi sağlanır. Eczane raflarının düzenli bir şekilde tutulmasının dışında ilaç ve tıbbi ürünlerin kontrolleri yapılır. Eczane içerisinde rahatsızlığını belirten hastaların şikâyetleri dinlenir ve reçetesiz bir şekilde verilebilecek olan ilaçlardan en uygun olanı seçilir. Eczaneler hastaların tıbbi tedavileri için önem arz eder. Eczaneler içerisinde çeşitli ilaçlar bulunur. Ayrıca eczacılarda ilaçlar konusunda oldukça bilgilidir. Bu sayede hiçbir hastanın mağdur edilmemesi sağlanır.
Barajyolu Eczanesi gibi eczaneler içerisinde ilaçların doğru kullanımı ve saklama koşulları yanında yan etkileri de anlatılır. Bu sayede hastaların herhangi bir problem yaşamamasının önüne geçilir. Eczane içerisinde tansiyon aleti ya da ateş ölçen aletlerin de satışı yapılır. Bu ürünleri satın alacak olan vatandaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılır. Her haftanın sonunda eczane raporu oluşturulur. Gelen hastaların profilleri ve reçete edilen ilaç bilgileri eczane dosyaları içerisinde yer alır.
Eczanelerin hastaların bilgilerin kimseye vermemeleri ve hasta gizliğini korumaları oldukça önemlidir. Eczaneler içerisinde baş eczacı bulunur. Baş eczacı çalışanların izin günlerini ve çalışma saatlerini belirleyebilir. Ancak nöbetçi eczane olup olmayacaklarını baş eczacı belirleyemez. Sistemik bir şekilde o bölgede bulunan her eczanenin nöbetçi eczane olabilmesi için bir düzen kurulmuştur. Bu şekilde Çumra sağlık eczaneleri de belirlenen günlerinde nöbetçi eczane olarak fazla mesai yapar.

Yakındaki Diğer Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi

Ipek Eczanesi

Adana - Seyhan 05369741113 (Ara)
BAHÇEŞEHİR MH. M. FUAT DIBLAN BULV.NO:110 (ESKİ KİREÇ OCAĞI MH.) BAHÇEŞEHİR SAĞLIK OCAĞI ALTI
(0)
Nöbetçi

Aladağ Eczanesi

Adana - Seyhan 03222269654 (Ara)
YENİBARAJ MAH. HACI ÖMER SABANCI CAD. SEYHAN DEVLET HASTANESİ KARŞISI (ESKİ SSK AŞKIM TÜFEKÇİ)
(0)
Nöbetçi

Alper Eczanesi

Adana - Seyhan 3222264226 (Ara)
İBO OSMAN CADDESİ YENİ ENES EKMEK PLAZA ARASI YURT 1 AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ BİTİŞİĞİ
(0)
Nöbetçi

Can Eczanesi

Adana - Seyhan 03228880081 (Ara)
REŞATBEY MAH. ATATÜRK CAD. ARIPLEX SOKAĞI GİRİŞİ 200 MT SONRA SOLDA(SHARK KAFE YANI)
(0)
Nöbetçi

Avşar Eczanesi

Adana - Seyhan 3224291718 (Ara)
YEŞİLOBA MAH. SAĞLIK OCAĞI KARŞISI TOKİ GALERİCİLER SİTESİ CİVARI
(0)
Nöbetçi

Şahin Eczanesi

Adana - Seyhan 05359318875 (Ara)
SAYDAM CAD. ASANSÖRLÜ OTOPARK VE HADIRLI DOLMUŞ DURAĞI KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Sunam Eczanesi

Adana - Seyhan 03224330093 (Ara)
ŞAKİRPAŞA SAĞLIK OCAĞI KARŞISI ÖMÜR TIP MERKEZİ ARKASI
(0)
Nöbetçi

Demir Eczanesi

Adana - Seyhan 3224315253 (Ara)
MEYDAN MAH. BAKIMYURDU CAD. AVRUPA CERRAHİ TIP MERKEZİ YANI ESKİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ CİVARI
(0)
Nöbetçi

Dağlıoğlu Eczanesi

Adana - Seyhan 3224357473 (Ara)
DAĞLIOĞLU SAĞLIK OCAĞI VE KARAKOL KARŞISI
(0)
Nöbetçi

Hilal Eczanesi

Adana - Seyhan 05346361702 (Ara)
TELLİDERE MAH. MÜCAHİTLER CAD. NO:164/B MİS FIRIN CİVARI DEMİREL PASTANESİ KARŞISI
(0)